fbpx

Przedsiębiorca ratuje miejsca pracy. Sklepy przeniósł z galerii na parking

– Trzeba się ratować. Nie lekceważyć epidemii, ale też nie dopuścić do katastrofy gospodarczej – mówi Tomasz Rzepka, przedsiębiorca z Krosna (woj. podkarpackie), który z powodu restrykcji nie może otwierać swoich sklepów w galerii handlowej. Postanowił więc rozstawić przed budynkiem kilka biało-czerwonych namiotów i tam sprzedawać ubrania.

Obecne epidemiczne obostrzenia przewidują, że w centrach handlowych mogą działać tylko wybrane przedsiębiorstwa. Na liście wyjątków są m.in. sklepy spożywcze, apteki, drogerie czy saloniki prasowe. Placówki o powierzchni do 2 tys. metrów kw., nie uwzględnione jako „wybrane”, mogą jednak działać, jeśli nie znajdują się w galeriach. Ich właściciele nie muszą także zamykać biznesu, jeśli wejścia do poszczególnych lokali nie prowadzą ze wspólnego holu, lecz znajdują się z zewnątrz budynku.

Na pomysł, jak w takich warunkach prowadzić swój biznes, wpadł Tomasz Rzepka, przedsiębiorca z Krosna. Jest właścicielem różnego rodzaju sklepów odzieżowych, nie mogących funkcjonować ze względu na rządowe restrykcje. Kilka z nich prowadzi w – obecnie nieczynnym- centrum handlowym przy ul. Legionów. Mężczyzna wpadł więc na pomysł, żeby swój interes „wyprowadzić” na świeże powietrze. Na parkingu przed galerią rozstawił kilka biało-czerwonych namiotów.  Kolor prowizorycznych stoisk ma nawiązywać do polskich barw narodowych.

Pan Tomasz zapewnia, że robienie zakupów w taki sposób jest bezpieczne. – Na świeżym powietrzu, w przewiewnych namiotach, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, jak noszenie maseczek i dezynfekcja rąk, ryzyko zakażenia jest dużo mniejsze.

Klienci mogą nie tylko przeglądać ubrania, ale i je przymierzać. Jak tłumaczy przedsiębiorca, rozstawiając namioty chce uratować swoją firmę i miejsca pracy.- Trzeba się w jakiś sposób ratować, szukać bezpiecznych pomysłów. Tak, aby nie lekceważyć zagrożeń epidemii, ale też nie dopuścić do katastrofy gospodarczej – tłumaczył portalowi krosno24.pl.

Klienci nas wpierają i życzą powodzenia. To niezwykle budujące i uskrzydlające w tak ciężkich czasach – dodaje przedsiębiorca.

 

Źródło: polsatnews.pl

Foto:  Damian Krzanowski

Dodaj komentarz