fbpx

Matematyk i nastolatek z Polski przewidują przebieg pandemii. Według nich 4 fali nie będzie

Michał Rogalski, uznawany jest za „nieoficjalnego głównego statystyka” w Polsce ds. pandemii. Zasłynął kilka miesięcy temu, wytykając błędy w danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia. Teraz zapowiada, że obecna fala pandemii jest już ostatnią, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie –  czytamy na stronach niemieckiego dziennika „Die Welt”.

O 19-latku zrobiło się głośno, kiedy po dokonanej przez siebie analizie dotyczącej liczby zarażeń na COVID-19 w Polsce wytknął Ministerstwu Zdrowia wyraźny błąd w oficjalnych statystykach. Po krytyce Rogalskiego rząd uaktualnił dane poprzez dodanie aż 22 tysięcy do ówczesnej liczby przypadków zarażenia koronawirusem. Pasjonat analityki twierdzi, że po wybuchu pandemii w Polsce zapanował informacyjny chaos. Aby Polacy mogli monitorować na bieżąco prawdziwe informacje o zarażeniach, ozdrowieniach i zgonach Rogalski stworzył bazę danych o nazwie „COVID-19 w Polsce”. Wraz z grupą wolontariuszy stale uaktualniają dane od poziomu powiatowego do krajowego. Z bazy danych mogą korzystać wszyscy za pomocą google drive, gdzie jest dostępna. Wiadomo, że poza dziennikarzami czy politykami – stanowi ona źródło informacji nawet dla Uniwersytetu Warszawskiego, który na podstawie zamieszczanych w niej statystyk prognozuje rozwój pandemii koronawirusa.

Michał Rogalski, który w ubiegłym roku otrzymał nagrodę RPO im. Pawła Włodowica, za cel swojej pracy uważa udostępnianie ludziom wiarygodnych danych dotyczących sytuacji epidemiologicznej w Polsce. „Ludzie w naszym kraju potrzebują orientacji, chociażby po to, by wiedzieć, do którego regionu mogą pojechać albo jak duże jest ryzyko zakażenia, jeżeli odwiedzają bliskich” – powiedział cytowany przez „Die Welt”. Według niemieckiego dziennika 19-latek od początku pandemii niezwykle trafnie przewidywał rozwój sytuacji. Tym samym można uznać, że także jego przewidywania odnośnie obecnej fali pandemii, która według Rogalskiego ma być ostatnią w Polsce i w Europie” mogą się sprawdzić.

https://twitter.com/phil_ipp_fritz/status/1376551314465951744?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1376551314465951744%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpolskiobserwator.de%2Faktualnosci%2Fniemiecki-dziennik-pisze-o-19-latku-z-polski-ktory-bezblednie-przewiduje-przebieg-pandemii%2F

Do podobnych wniosków doszedł Krzysztof Szczawiński – matematyk oraz były pracownik londyńskich banków i funduszy inwestycyjnych z kilkunastoletnim doświadczeniem w modelizowaniu procesów społecznych. Od początku pandemii śledził on i analizował jej przebieg. Stworzony przez niego model z dużą dokładnością odtwarza zaobserwowane dane i wyniki badań.

„Moi Drodzy – to już jest szczyt tej fali i następnej już nie będzie! Alleluja!!” – ogłosił Krzysztof Szczawiński na swoim profilu na Facebooku 1 kwietnia, zaznaczając jednocześnie że nie jest to Prima Aprilis

„W paru województwach jeszcze utrzymuje się wzrost (głównie na Śląsku), ale całościowo to już ta «trzecia fala» przetoczyła się przez cały kraj i od teraz powinny nastąpić spadki, i to dosyć szybkie…” – ocenił matematyk.

Jego zdaniem podczas tzw. trzeciej fali z koronawirusem mogło zetknąć się już przeszło 20 mln Polaków. Jak podkreślał, dzięki temu nie będzie kolejnej fali, ponieważ osiągnęliśmy odpowiedni poziom odporności zbiorowej. „Oczywiście szczepienia również trochę pomogły, choć nieznacznie…” – zaznaczył.

Szczawiński zwrócił także uwagę, że przez okres pandemii mogliśmy przejść dużo mniejszym kosztem. Już rok temu wskazywał, że przechorowanie Covid-19 przez znaczną część populacji było nieuniknione. Matematyk podkreślił, że z tego powodu „wiele podjętych decyzji było błędnych i bardzo szkodliwych, ale teraz już możemy się cieszyć…”.

https://www.facebook.com/photo?fbid=10159909760308072&set=a.10154836419743072

 

Źródło: polskiobserwator.de, nczas.com

Foto: PolsatNews/Krzysztof Szczawiński

 

 

3 thoughts on “Matematyk i nastolatek z Polski przewidują przebieg pandemii. Według nich 4 fali nie będzie

 • 11 kwietnia 2021 at 15:21
  Permalink

  Nie chcę psuć wróżenia z cyferek, ale Agenda2030 zakłada inny scenariusz 🙂 Profesor Zieliński i inni cenzurowani naukowcy coraz głośniej mówią, że szczepieńcy staną się inkubatorami nowych, dużo bardziej zjadliwych szczepów. 4 tala (i kolejne killka/naście będzie wywołanie rpzez osoby, które przyjęly substancję mRNA. Korporacje i rząd będa usiłowały obarczyć winę za kolejne fale, tych którzy nie przyjęli eksperymentalnej brei. I tak powstanie kolejna linia podziału. Divide et impera.

  Reply
 • 17 kwietnia 2021 at 13:19
  Permalink

  Czy zdaniem redakcji w jakimkolwiek momencie mieliśmy lub mamy epidemię sars cov2? Jak tak, to proszę podać jakieś dane. Nie wiem czy wiecie, ale w zeszłym roku zaczęto blokować komunikację między ludźmi i gospodarkę po jednym oficjalnym przypadku śmierci. W 2020 r. od stycznia do września ogólna liczba zgonów w Polsce była mniejsza niż w tym samym okresie w latach 2019, 2018. Od jesieni liczba zgonów zaczęła wyraźnie rosnąć. Przez wirusa czy przez kilkumiesięczny brak dostępu do służby zdrowia i masowym stresowaniu ludzi przez media? I taki stan utrzymywany jest do dziś. Podoba mi się idea tego portalu, ale widzę,że nie orientujecie się w temacie tego przekrętu jakim jest “pandemia”. Takimi artykułami wręcz podtrzymujecie tę propagandę. To nie wirus zabija ludzi i niszczy gospodarkę tylko działania rządu. Nie widzicie tego? Przecież te pseudo fale zachorowań tworzy się przez stosowanie testów, które nie służą do diagnozowania czegokolwiek. WHO przyznało, że wyniki testów PCR w 90% są fałszywe, to po co ich używać? Zrównano obecność wirusa z chorobą. Zakazano sekcji zwłok a wirusa do tej pory nie wyizolowano. Nie ważne czy wirus jest czy go nie ma, ważne czy powoduje on epidemie, bo obostrzenia wprowadzono z powodu epidemii.

  Reply
 • 18 kwietnia 2021 at 12:01
  Permalink

  to ciekawe ze podawanie innych szczepionek np. przeciwko ospie czy hemofilus influenza jakoś nie powoduje fali kolejnych epidemii tych chorób

  Reply

Dodaj komentarz