fbpx

Pierwsza transmisja na żywo z kosmosu w 4K

NASA przeprowadzi pierwszą w historii transmisję z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w jakości 4K. To niezwykłe wydarzenie będzie miało miejsce w trakcie trwania konferencji Super Session na targach NAB Show 2017.

Pokaz zatytułowany „Reaching for the Stars: Connecting to the Future with NASA and Hollywood” odbędzie się w środę, 26 kwietnia o godzinie 19:30 czasu polskiego w sali N249 Las Vegas Convention Center (LVCC).

NASA, NAB Show i Amazon Web Services wspólnie chcą pokazać najnowsze zdobycze technologii przetwarzania obrazu, transmisji wysokich rozdzielczości i magazynowania danych, dzięki którym już niedługo będziemy mogli podziwiać transmisje na żywo z badań na orbicie lub wielkich misji kosmicznych w jakiści 4K, 6K czy 8K.

Transmisja na żywo z wysokości 400 kilometrów nad Ziemią będzie obsługiwana przez oprogramowanie AWS Elemental na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) i w Centrum Lotów Kosmicznych imienia Lyndona B. Johnsona.

W trakcie wejścia na żywo, astronautka NASA dr Peggy Whitson, która aktualnie przebywa na ISS, będzie rozmawiała z dyrektorem generalnym AWS Elemental, współzałożycielem tej firmy Samem Blackmanem, dr Tracy Caldwell Dyson i jednym z menedżerów NASA Rodneyem Grubbsem.

Całe wydarzenie w 4K i HD będzie można będzie oglądać online na stronie: https://live.awsevents.com/nasa4k. Później materiał wideo będzie dostępny również w ramach VOD.

Źródło: engadget.com

Dodaj komentarz