fbpx

Kopalnia soli w Wieliczce stanie się areną gwenta – gry opartej na słynnej grze Wiedźmin

Kolejna edycja zmagań zawodników w Gwenta – Gwent Challanger odbędzie się w bardzo nietypowym miejscu. Areną rywalizacji będzie kopalnia soli w Wieliczce.

Gwent to bezpłatna gra karciana, rozgrywająca się w świecie znanym ze słynnej serii „Wiedźmin”. W tę grę można grać zarówno jednoosobowo, a także w trybach rozgrywki wieloosobowej. Celem gry jest uzyskanie większej ilości punktów od przeciwnika w dwóch z trzech rozgrywanych rund.

Gra zawdzięcza swoją popularność dobrej mechanice gry oraz sukcesowi serii „Wiedźmin”, szczególnie w wersji gry komputerowej, która uznawana jest za jedną z najlepszych w swoim gatunku na świecie. Warto również dodać, że gra jest robiona przez twórców „komputerowego Wiedźmina” – polskie studio CD Projekt Red.

Organizatorzy turnieju Gwent Challanger są znani z wyboru nietypowej lokalizacji organizowanych przez nich turniejów. Poprzednio turniej odbywał się w Pałacu w Mosznej, a teraz mało brakowało, by turniej zawitał do Stanów Zjednoczonych. –

Postawiono jednak na koncepcję organizacji turnieju w Kopalni Soli „Wieliczka” w Wieliczce. Jest to pierwsze w historii tego typu wydarzenie esportowe w naszym kraju.

Czytaj więcej na: esporter.pl

Dodaj komentarz