fbpx

Żywienie zwierząt domowych

Prawidłowe odżywianie jest kluczem do doskonałego zdrowia i zapobiegania poważnym zaburzeniom w organizmie zwierzęcia. Przestrzeganie zaleceń i zasad pomaga zachować zdrowie, połysk i piękno futra zwierzęcia.

Właściciel psa lub kota powinien stosować jeden z dwóch systemów żywienia: karmienie gotową karmą lub samodzielne jej przygotowywanie. Do Państwa należy decyzja, która metoda jest dla was odpowiednia.

Jaka jest specyfika gotowej karmy?

Zwierzęta karmione gotową dietą produkcji przemysłowej otrzymują wszystkie niezbędne składniki odżywcze, witaminy i minerały. Producenci dokładają wszelkich starań, aby dieta zwierzęcia była prawidłowo zbilansowana i zdrowa. W rezultacie psy i koty żywione w ten sposób rzadziej cierpią na zaburzenia jelitowe, rzadziej przybierają na wadze, a także borykają się z problemami stomatologicznymi i chorobami narządów wewnętrznych.

W przypadku tego rodzaju karmienia należy przestrzegać kilku zasad:

  1. Przestrzegać dawki żywieniowej podanej na opakowaniu.
  2. Przed zakupem należy sprawdzić datę produkcji.
  3. Starać się unikać karmy klasy ekonomicznej i karmy na wagę.
  4. Zapewnić zwierzęciu swobodny dostęp do czystej wody.

Istnieją specjalne diety dla zwierząt od pierwszego dnia życia. Jeśli masz szczeniaka lub kociaka, ale nie jesteś w stanie karmić go piersią, możesz z nich skorzystać. Od pierwszego miesiąca życia niemowlęta są praktycznie w stanie jeść pokarm przeznaczony dla dorosłych zwierząt. Nowonarodzone kocięta i szczenięta nie powinny być jednak karmione mlekiem krowim lub kozim, ponieważ spowoduje to problemy z układem trawiennym i uniemożliwi zwierzęciu dorastanie w zdrowiu i szczęściu.

Jakie karmy są najlepsze?

Wszystkie formuły używane przez producenta karmy dla zwierząt “Kormotech” są opracowywane przez specjalistów firmy wraz z amerykańskimi i polskimi ekspertami pod nadzorem ukraińskich lekarzy weterynarii. Uważa się, że produkty korporacji są najlepsze na rynku. Dzieje się tak, ponieważ kontrola jakości jest przeprowadzana, a właściwości odżywcze produktu są utrzymywane na wszystkich etapach produkcji. Twój zwierzak będzie zdrowy, wesoły i poczuje się świetnie.

Asortyment produktów firmy obejmuje około 650 pozycji. Obejmuje ona suchą i mokrą karmę dla kotów i psów pod własnymi markami:

  • Optimeal;
  • Club 4 Paws;
  • Woof!;
  • Miau!;
  • Private Label.

Celem firmy jest dalszy wzrost poprzez rozszerzanie asortymentu produktów. Na przykład karmy Optimeal wyróżniają się wysokiej jakości mięsem, które jest dodawane bezpośrednio do granulek. Produkty pod marką Club 4 Paws są dostępne w postaci suchej i mokrej. Głównym źródłem białka są składniki mięsne. Katalog obejmuje produkty ukierunkowane na zaspokojenie różnych potrzeb zwierząt.

Dodaj komentarz