fbpx

Labirynt pełen „Słoneczników” Van Gogha. Muzeum oferuje niezwykłą atrakcję!

200 obrazów, 500 szkiców i rysunków oraz 700 listów. To niezwykła kolekcja dzieł Vincenta Van Gogha zgromadzona w holenderskim muzeum poświęconym jego twórczości. Od 2015 r. placówka w Amsterdamie oferuje fanom malarza dodatkową atrakcję. Zobaczcie sami!

Ścieżka utkana ze słoneczników

Muzeum Vincenta Van Gogha – Museumplein w Amsterdamie – jest całkowicie skoncentrowane na pracach genialnego, holenderskiego artysty. W wielkim wnętrzu placówki wielbiciele impresjonizmu mogą obejrzeć ponad 200 obrazów Vincenta Van Gogha, w tym słynne „Słoneczniki”, „Irysy”, „Kwitnący migdałowiec” oraz szkice i rysunki, które wykonywał na początku swej twórczej drogi.

Aby dodatkowo uatrakcyjnić miejsce sztuki, organizatorzy postanowili pójść o krok dalej. Od 2015 r. proponują widzom niespodziankę – labirynt i salę wypełnione żywymi słonecznikami – bo to one kojarzą się z holenderskim twórcą. Ta urokliwa ścieżka pełna żółtych kwiatów prowadzi do sali ze słonecznikami – pokój wypełniony jest lustrami i specjalnym podświetleniem. Wszystko to gwarantuje zwielokrotnione doznania. Dzięki zabiegowi ma się wrażenie, że każdy milimetr przestrzeni wypełniony jest kwiatami z obrazu Van Gogha. Efekt jest zdumiewający! Ale spokojnie. Nie musicie jechać do Amsterdamu, aby móc tego doświadczyć. Od 13 grudnia 2022 r. do 12 marca 2023 r. jego twórczość można podziwiać również w Polsce.

Multi-sensoryczna wystawa w Polsce

Po wielkim sukcesie w Los Angeles, Nowym Jorku, Toronto, Las Vegas, Dubaju, Paryżu i Berlinie, multi-sensoryczna wystawa prac holenderskiego malarza trafiła do Gdańska. Dzięki technologii widzowie mogą oglądać dzieła Van Gogha tak, jakby byli w Museumplein w Amsterdamie. Jak przekonują twórcy – wystawa trwa ok. 1,5 godz. i angażuje wszystkie zmysły. W trakcie projekcji będzie można poznać historię życia Vincenta i obejrzeć największe dzieła. Ekspozycja będzie dostępna dla widzów do 12 marca 2023 r. w gdańskim AMBER EXPO, Hala C, ul. Żaglowa 11.

Przypomnijmy, że twórczość Vincenta Van Gogha od lat cieszy się rosnącą popularnością. I choć za życia Vincentowi udało się sprzedać zaledwie jeden obraz, a do śmierci utrzymywał go brat Theo – dziś jego obrazy warte są miliony.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródła: F7dobry/ Wystawa Van Gogh | Zanurz się w świecie obrazów! | Strona główna

Dodaj komentarz