fbpx

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoty medal na zawodach lotniczych w USA

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoty medal na prestiżowych zawodach SAE Aero Design East 2019 w USA. To pierwsze w historii złoto dla koła naukowego EUROAVIA Rzeszów, które zostało przyznane za prezentację techniczną w kategorii mikro – poinformowała rzeczniczka uczelni Katarzyna Kadaj-Kuca.

W zawodach, które odbyły się w Fort Worth w Teksasie wzięła udział rekordowa liczba 85 drużyn z całego świata. Startujący w zawodach mieli zaprojektować, zoptymalizować i zbudować samolot udźwigowy. Zmagania odbyły się w trzech kategoriach: micro, regular i advance.

Politechnikę Rzeszowską (PRz) reprezentowali członkowie koła naukowego na uczelni – EUROAVIA Rzeszów, działającego przy Katedrze Awioniki i Sterowania na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa. Wystartowali oni w kategoriach micro i regular. Złoty medal wywalczyli za prezentację techniczną modelu w kategorii micro.

„Nasz samolot zyskał uznanie wśród specjalistów z firmy Lockheed Martin. Jury doceniło pomysłowość i innowacyjność rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w naszym modelu” – wyjawiła Aleksandra Pasich z EUROAVIA Rzeszów, studentka lotnictwa i kosmonautyki.

Natomiast w klasyfikacji generalnej w kategorii micro rzeszowska drużyna po niezwykle zaciętej walce wywalczyła 5. miejsce.

„Warto dodać, że drużyna EUROAVII Rzeszów była najmniejszą wśród startujących w zawodach, składała się jedynie z sześciu osób, a dla czterech z nich to był debiut w zawodach tej rangi” – podkreśliła Kadaj-Kuca.

 

Czytaj więcej na: naukawpolsce.pap.pl

Dodaj komentarz