fbpx

Szwedzcy kibice spotkali w Kielcach bezdomnego. Kupili mu buty, dali koszulkę i wręczyli bilet na mecz z Anglią.

W naszym kraju rozpoczęły się piłkarskie Mistrzostwa Europy do lat 21. Mecze będą rozgrywane na stadionach w Lublinie, Kielcach, Bydgoszczy, Gdyni, Tychach i Krakowie. W Kielcach grają obrońcy tytułu, czyli Szwedzi, którzy mierzą się z drużyną Anglii. Co prawda, największe piłkarskie emocje będą na stadionie, ale już przed rozpoczęciem rozgrywek, na ulicach miasta można było spotkać kibiców w żółto-niebieskich koszulkach.

I jak to bywa przy takich okazjach, nie zawsze wszystko kończy się na miłej zabawie. Tym razem poszło o przypadkowe nadepnięcie szwedzkiej flagi, co skutkowało próbą podpalenia polskiej.

Na szczęście między zwaśnionymi stronami stanął bezdomny, który skutecznie zahamował eskalacje konfliktu. I tym właśnie zdobył serca szwedzkich kibiców, którzy obwołali go „ich bohaterem” i postanowili mu się odwdzięczyć. W ramach podziękowań kupili mu koszulkę reprezentacji, sportowe buty i bilet na mecz swojej drużyny. Jak mówi Joel Torpdie, jeden z kibiców i pomysłodawca takich „podziękowań”: – „Widzieliśmy, że chodzi bez butów i pomyśleliśmy, że to nie jest w porządku. A to dla nas żaden koszt, a on był taki szczęśliwy”.

Nie wiadomo, czy „bohater” szwedzkich kibiców skorzystał z zaproszenia i zasiadł razem z nimi na trybunach, ale jedno jest pewne: sport łączy ludzi.

 

Źródło: sportbladet

Dodaj komentarz