fbpx

Japończyk ukończył studia w wieku 96 lat

96 letni mężczyzna mieszkający w zachodniej Japonii nie ukrywał swojego szczęścia, kiedy dowiedział się, że został najstarszym absolwentem na świecie.

„Jestem bardzo szczęśliwy. W moim wieku uczenie się było fantastyczną zabawą” – powiedział Shigemi Hirata, podczas wywiadu który udzielił w swoim domu w Takamatsu. Zapozował także do zdjęcia, trzymając swój certyfikat Rekordu Guinnessa – najstarszego studenta na świecie.

Wrodzony 1 września 1919 roku Hitara, w 2005 roku zapisał się na studia artystyczne na Wydziale Ceramicznym Uniwersytetu Artystycznego w Kyoto, kierunek związany był z jego hobby, którym zainteresował się po przejściu na emeryturę. Ukończenie szkoły zajęło mu 11 lat. Większość nauki Shigemi odbył w domu, ponieważ były to studia korespondencyjne.

„Moje długie życie jest moim przeznaczaniem, jestem wdzięczny ludziom, którzy mnie otaczają” – powiedział Hirata, który dochował się dwójki dzieci, pięciorga wnucząt i czworga prawnucząt.

„Moim kolejnym celem jest dożyć do 100 lat. I jeśli będę wtedy w dobrej formie, to pomyślę o zdobyciu stopnia naukowego” – dodał śmiejąc się Hirata.

Źródło: japantimes.co.jp

 

Dodaj komentarz