fbpx

Z Chin do Włoch przyleciał specjalny samolot, na pokładzie są eksperci i 30 ton materiałów medycznych

Chińczycy chcą wesprzeć Włochów i podzielić się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu epidemii. Kraj ten jest teraz w najtrudniejszej sytuacji w Europie. Z Szanghaju do Rzymu przyleciał w tym celu specjalny samolot.

Jeszcze kilka tygodni temu trudno było się spodziewać takiej współpracy. Chiny, które wciąż walczą u siebie z nowym wirusem, chcą pomóc Włochom – krajowi, który obecnie jest w najtrudniejszej sytuacji, jeśli chodzi o epidemię.

Specjalny samolot

Airbus A350 linii China Eastern poleciał z Szanghaju do Rzymu. Trasę maszyny można było śledzić na portalu Flightradar24.com. Wylądował w stolicy Włoch planowo, po 22:20 polskiego czasu.

Na pokładzie samolotu znajdowała się ekipa dziewięciu chińskich ekspertów medycznych – są to specjaliści do spraw intensywnej opieki medycznej, pediatrzy i pielęgniarki. Przewiózł także zaopatrzenie medyczne: leki antywirusowe, respiratory, maski ochronne i inny sprzęt – łącznie 31 ton. Chińczycy chcą podzielić się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu epidemii.

To nie wszystko. Jak podaje portal China Daily, także w czwartek do Rzymu miała dotrzeć ciężarówka ze sprzętem z szanghajskiego szpitala Ruijin. Według lecznicy, w 24 godziny zebrano ponad 230 pudeł od producentów wyposażenia medycznego. Przewóz organizuje Czerwony Krzyż.

 

Dodaj komentarz