fbpx

Brytyjscy gwiazdorzy piłki nożnej kupili hotel i zaprosili do niego bezdomnych, na zimę

Zazwyczaj, gdy bezdomni przebywają w jakimś opuszczonym budynku, ktoś wzywa policję. W tym przypadku, właścicielem budynku byli zawodnicy grający w Manchester United, Gary Neville i Ryan Giggs, którzy nie mieli nic przeciwko, aby Ci ludzie tam zostali.

Sportowcy, którzy planowali przekształcić pusty budynek towarowy w hotel, użyczyli  go grupie pomagającej bezdomnym o nazwie Manchester Angels, na czas zimy. Dzięki temu, 30 młodych mężczyzn będzie miało zagwarantowane schronienie.

Wes Hall, jeden z aktywistów działających na rzecz bezdomnych, powiedział ze łzami w oczach podczas rozmowy z trenerem Manchester United – „Dla nas, jest to ostatnia deska ratunku, to ocali życia, podczas zimowego sezonu.”

Prace w budynku ruszą najwcześniej w lutym, jednak mężczyźni mogą zastać dłużej w ciepłych ścianach, dopóki nie będą przeszkadzać wykonawcom. Aktywiści będą monitorować to, jak mieszkańcy dbają o budynek, aby pozostawili go w lepszym stanie niż go zastali.

Grupa nazwała budynek “The Sock Exchange” („Wymiana Skarpetek”), (oryginalna nazwa „Stock Exchange”), zgodnie z ich misją zbierania ubrań dla potrzebujących.

Źródło: goodnewsnetwork.org

Dodaj komentarz