fbpx

Jak łagodzić ból nerwu kulszowego i pleców jedynie za pomocą piłki tenisowej?

Ból pleców i nerwu kulszowego jest niestety problemem bardzo powszechnym, miliony ludzi na całym świecie stale próbują sobie z nim jakoś poradzić.

To, co musisz wiedzieć, to to, że ból w dolnej części pleców jest zwykle wyzwalany już kilka dni lub nawet tygodni przed pierwszymi jego fizycznymi objawami. Wielu cierpiących ma tendencję do błędnej identyfikacji prawdziwej przyczyny tego problemu. Niektórzy ludzie nie są świadomi, że taki ból może być wynikiem nadmiaru seksu, spożycia alkoholu, zmęczenia czy zwyczajnych zakłóceń podczas wykonywania aktywności fizycznych itp. Najczęstszymi przyczynami przewlekłego bólu pleców są wypadki i urazy sportowe, a także brak aktywności fizycznej, otyłość i zła postawa. W większości przypadków ból pleców ustępuje sam w ciągu kilkunastu dni, zawsze jednak możesz przyspieszyć swój powrót do zdrowia!

Masaż piłką tenisową stał się ostatnio wielkim hitem, ponieważ wielu chorych na rwę kulszową twierdzi, że jest to świetny sposób na złagodzenie objawów tego bolesnego stanu. Health Ambition pisze o korzyściach, jakie oferuje ta forma masażu:

„Terapia piłką tenisową łączy zalety masażu, akupresury i refleksologii. Korzystanie z metody masażu piłką tenisową, może pomóc złagodzić napięcie i ból mięśni. Jeśli chodzi o ból kulszowy, piłka tenisowa skupia się na mięśniu piriformis, który znajduje się bardzo blisko nerwu kulszowego. Ciężar twojego ciała opierający się na małej piłce tenisowej pozwala dokładnie wskazać określone partie mięśni. Masaż tych punktów wyzwalających ból, powoduje rozluźnienie i uwolnienie mięśnia. Może to być nieco bolesne, ale jest to jednocześnie bardzo satysfakcjonujący proces. To trochę tak, jak ktoś robi ci  masaż ramion i cały kulisz się, bo tak cię boli, ale koniec końców jest to ból przyjemny. Najważniejszą częścią terapii piłką tenisową, oprócz wyczekiwanej ulgi w bólu, jest to, że jest niedroga, łatwa i może być wykonana w zaciszu własnego domu.”

Pełne wytyczne dotyczące Bólu Ciała wyjaśniają wszystkie kroki, które należy wykonać:

„1. krok. Połóż się na piłce tenisowej i znajdź bolesne miejsce w okolicy pośladków.

  1. krok. Umieść piłkę w tym miejscu.
  2. krok. Zrelaksuj się i opuść swoje ciało na piłkę.

Piłka tenisowa „naciska i leczy punkty spustowe w mięśniu piriformis, zmniejsza napięcie i sztywność mięśni, poprawia mobilność i krążenie krwi w tym obszarze”.

Trzymaj tę pozycję przez 30-60 sekund lub do momentu zauważenia znacznego zmniejszenia bólu. Przejdź do następnego bolesnego miejsca. Całkowity czas spędzony na tym ćwiczeniu powinien wynosić od 5 do 10 minut. ”

Rwa kulszowa i inne dolegliwości pleców może być z powodzeniem wyleczona za pomocą różnych alternatywnych metod leczenia, takich jak:

  • Akupunktura – skutecznie łagodzi objawy rwy kulszowej
  • Joga – łagodzi ból i objawy rwy kulszowej w bardzo krótkim czasie
  • Masaż punktu spustowego, polegający na zastosowaniu mocnego, punktowego nacisku na piriformis, mięśnie dolnej części pleców i pośladki
  • Opieka chiropraktyka lub osteopaty, co najmniej trzy razy w tygodniu
  • Preparaty do stosowania miejscowego, takie jak oleje i mazidła przeciwzapalne, mogą łagodzić ból po nałożeniu na bolesny obszar
  • Pilates – Obniża ryzyko urazów, łagodzi ból i poprawia równowagę ciała

Źródło: healthyfoodhouse

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz