fbpx

Pociąg z wagonem wypełnionym roślinami kursuje po Dolnym Śląsku. Jedyny taki na świecie

Zielony Wagon”, czyli wyjątkowa roślinna instalacja w jednym z dolnośląskich pociągów, to projekt, który powstał specjalnie na XXXI Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ w Wałbrzychu. Chcecie się nim przejechać? Możecie to zrobić tylko w ten weekend, między 26 a 28 kwietnia.

Relaksująca i odprężająca podróż pociągiem? A jednak. “Zielony Wagon” wypełniony jest w całości roślinami – zielone liście różnych kształtów i rozmiarów wyrastają z sufitu, zza siedzeń i blisko okien. Za kompozycje odpowiadają florystki z “Projekt Rośliny”, które możecie kojarzyć z książki pod tym samym tytułem, wrocławskiego sklepiku z roślinami i najpiękniejszego roślinnego Instagrama w Polsce. “Kochamy takie zlecenia — po 20 godzinach pracy misja „zielony wagon” zakończona powodzeniem! Od 26 do 28 kwietnia będziecie mogli podróżować po całym Dolnym Śląsku pięknym, zielonym i bardzo dotlenionym pociągiem Kolei Dolnośląskich. Wszystko to w ramach promocji 31. Festiwalu Kwiatów i Sztuki, który co roku odbywa się w Zamku Książ w Wałbrzychu. Wysoka piątka i wielkie dzięki dla całego, dzielnego teamu” napisały na @projektrosliny twórczynie instalacji.

“Zielony Wagon” nie tylko promuje nadchodzący festiwal, który odbędzie się w dniach 30.04 – 3.05.2019 i relaksuje pasażerów, ale ma również zachęcać do dbania o środowisko. Znajduje się on w środkowym miejscu “Zielonego Pociągu” Impuls KD i kursuje m.in. z Wrocławia do Wałbrzycha, a cały jego rozkład jazdy można znaleźć na Facebooku Kolei.

 

Źródło: elle.pl

Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz