fbpx

W Portugalii instytucje publiczne i restauracje mają serwować przynajmniej jedną opcję wegańską

W 2016 roku Portugalskie Towarzystwo Wegetariańskie (Associação Vegetariana Portuguesa) zebrało ponad 15 000 podpisów z prośbą, aby instytucje publiczne i restauracje serwowały przynajmniej jedną opcję wegańską. W 2017 r. Ustawa została wdrożona przez parlament portugalski.

Wszystkie portugalskie szkoły, stołówki, uniwersytety, szpitale, więzienia i wszystkie inne instytucje publiczne są prawnie zobowiązane do podawania żywności pochodzenia roślinnego.

Rzecznik Associação Vegetariana Portuguesa, Nuno Alvim, powiedział: „Uważamy, że to ważny przełom w Portugalii, ponieważ po raz pierwszy mamy prawo, które wyraźnie mówi o  wegetarianizmie. Promuje różnorodność nawyków żywieniowych i zachęci więcej osób do wyboru opcji wegetariańskiej, ponieważ staje się ona bardziej dostępna ”. Alvim dodał: „Przewiduje się, że prawo to będzie miało znaczący wpływ na zdrowie ludności, ale także, w dłuższej perspektywie, na zwierzęta i środowisko naturalne. Z naszego punktu widzenia promowanie praw społeczności wegańskiej jest tak samo ważne, jak kampanie i informowanie ludzi o weganizmie.”

 

Źródło: livekindly.co

Tłumaczenie: Kasia Kurzawa

Dodaj komentarz