fbpx

4.5 miliona niebieskich kwiatów kwitnie w japońskich parkach, przypominając pola pełne wróżek

 

W lutym w po raz pierwszy zakwitły w Japonii wiśnie. Teraz, 3 miesiące później, piękne różowe kwiaty zdążyły już zniknąć z większości regionów kraju. Na szczęście różowy do tej pory Hitachi Seaside Park w prefekturze Ibaraki został teraz pokryty niebiesko kwitnącymi kwiatami nemofilii.

Trafnie nazwane jako „niebieskie oczka”, malutkie kwiatki kwitną do końca wiosny. Chociaż można je znaleźć w całej Japonii (a nawet w Kalifornii), rośliny kwitnące w Hitachi Seaside Park są szczególnie znane. Każdego roku ponad 4 miliony nemofilii pokrywa parkowe Wzgórze Mikarashi, emanując niemal oślepiającym i niekończącym się widokiem koloru. Wzgórze, będąc najwyższym punktem w okolicy, oferuje imponujące widoki na otaczający je krajobraz. Poza nemofilią jest to bowiem także czas kwitnienia różnokolorowych tulipanów oraz żółtych kwiatów rzepaku.

Ten widok jest tak sielankowy i piękny, że aż nierzeczywisty. Jednakże wszystkich przebywających w Tokio dzieli od niego tylko krótka podróż pociągiem lub autobusem. Dlatego jeśli będziesz tej wiosny w pobliżu, koniecznie zajrzyj do niebiesko kwitnącego parku.

Źródło: mymodernmet.com

Tłumaczenie: Natalia Szpak

Dodaj komentarz