fbpx

Odkładali 5 zł przez trzy lata. Nie zgadniesz, ile uzbierali!

Ile można uzbierać przez trzy lata odkładając drobniaki z portfela? Bardzo dużo – wystarczy znaleźć odpowiedni sposób. Ta dwójka sprytnych TikTokerów zamierza teraz spełnić swoje największe marzenie. Warto było czekać!

Oszczędzanie w dzisiejszych czasach wciąż jest możliwe. Ta dwójka dwudziestoparolatków opublikowała na TikToku filmik, który udowadnia, że przy odrobinie zachęty i samodyscypliny można uzbierać pokaźną sumę pieniędzy.

Pomysł był prosty. Każdego dnia wrzucali do kuferka po 5 zł. Czasami była to reszta z zakupów, niekiedy luźne pieniądze znalezione w kieszeniach, a czasem podarunek od znajomych, którzy wspierali ich w tym pomyśle. Po trzech latach para postanowiła przeliczyć zgromadzone „piątaki”. Efekt przerósł ich największe oczekiwania – po kilkukrotnym przeliczeniu monet okazało, że w kuferku znajduje się… 14 700 zł.

Często płaciliśmy gotówką i z reszty która została, te piątki odkładaliśmy w specjalnie miejsce. Też nasi znajomi wiedzieli, że te piątki zbieramy i też czasem dostawiliśmy je w prezencie. […] Mati ma też taką pracę, że często zostają mu jakieś drobne i po prostu je wtedy rozmieniał i odkładał do naszego kuferka.

 @beatabromboszcz (tiktok.com)

Na co zamierzają wydać tyle pieniędzy? Na nagraniu, który obejrzano ponad 1,4 mln razy zdradzają, że chcą wyjechać w daleką podróż. Cóż, za uzbieraną kwotę nie będzie to trudne – nawet przy wysokiej inflacji. Popularność filmiku i liczne komentarze pokazują też, że inni mają podobne marzenia. Wielu fanów zadeklarowało takie samo przedsięwzięcie – chcą odkładać do słoika drobne z portfela przez rok, trzy lata lub dłużej. Miejmy nadzieję, że – podobnie jak w przypadku tej pary – za motywacją podążą również dyscyplina i samozaparcie. W przypadku długoterminowych planów to one mają kluczowe znaczenie.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: gazeta.pl

 

 

Dodaj komentarz