fbpx

Znacie go z memów. Dzięki internetowej sławie 8-latek pomaga uratować życie swojego ojca

1

Znamy go jako Success kid, choć naprawdę nazywa się Sammy Griner. Słynne zdjęcie powstało 7 lat temu, a dziś, dzięki internetowej sławie, mały Sammy pomógł zebrać pieniądze na ratujący życie przeszczep nerki swojego ojca, Justina.

Zdjęcie jedzącego piach malucha (bo to faktycznie przedstawia ta fotka) powstało w 2007 roku i szybko zdobyło popularność w internecie w postaci mema „dziecko, które odniosło sukces”. Dziś Sammy ma 8 lat, a jego tata potrzebuje pilnego przeszczepu nerki.

2

39-letni Justin miał problemy z wydolnością nerek jeszcze przed narodzinami syna, ale dało się z tym normalnie żyć. Przez lata jego stan się pogorszył i teraz 3 razy w tygodniu Justin spędza 4 godziny na dializie w szpitalu.

3

Aby szybciej znaleźć dawcę i jednocześnie zebrać pieniądze na drogą operację mama słynnego dzieciaka, Laney Griner, założyła na serwisie crowdfundingowym stronę do zbierania datków. Ubezpieczenie medyczne pokryje 80% kosztów pooperacyjnych Justina, ale nadal pozostanie niemała suma i drogie leki, które będzie musiał brać co najmniej przez rok po operacji.

4

Laney zdecydowała się nie korzystać ze sławy syna, aby cała akcja kręciła się wokół Justina, ale internet łatwo nie zapomina i kiedy tylko zidentyfikowano dziecko na zdjęciu cała akcja stała się bardzo popularna i zakładana suma została zebrana w kilka dni, a aktualnie została znacznie przekroczona

5

 

6

 

Źródło: gofundme.com

Dodaj komentarz