fbpx

Około 300 osób wzięło udział w spacerze z bezdomnym przewodnikiem po Nowej Hucie

Akcję wsparcia finansowego dla pana Tadeusza zorganizowała fundacja Los Polacos, dzięki temu przewodnik spędzi najbliższą zimę w ciepłym lokum.

W niedzielę 17 listopada ok. godz. 15 przed pomnikiem Solidarności na Placu Centralnym zaczęli zbierać się ludzie.

– Liczyliśmy, że przyjdzie może 80 osób. Okazało się, że rzeczywistość przerosłą nasze oczekiwania. Zjawiło się około 300 osób – relacjonuje Marek Piątkowski, z Fundacji Los Polacos, która zorganizowała akcję wsparcia finansowego dla Pana Tadeusza.

Akcja oprowadzania po centralnej części Huty przez bezdomnego przewodnika okazała się wielkim sukcesem. Na spacer przybili ludzie w rożnym wieku, także całe rodziny.

Dochód z biletów, których cena wynosiła 15 zł., przeznaczony zostanie na wynajęcie na zimę małego mieszkania dla pana Tadeusza. Niektórzy deklarowali, ze płacą również za osoby które nie mogły przyjść, ale bardzo chciały pomóc.

Niestety trudno jest oprowadzać tak liczną grupę, dlatego opowieści przewodnika słyszeli tylko ci, którym udało się stać blisko pana Tadeusza. Reszta przybyłych, mimo że nie słyszała, kontynuowała spacer.

– Takie akcje wspaniale jednoczą ludzi. Jeśli można pomóc komuś, kto nie chce pieniędzy z darmo, to jak najbardziej jestem za – komentuje jedna z uczestniczek spaceru.

Mężczyzna stracił dach nad głową dwa lata temu. Wcześniej opiekował się mamą, która po śmierci przepisała mieszkanie na siostrzeńcowi pana Tadeusza. Ten jednak po śmierci mamy powiedział, że musi opuścić mieszkanie. W ten sposób pan Tadeusz znalazł się na bruku.

Z pomocą przyszła fundacja Los Polacos, która pomaga osobom w trudnych sytuacjach.

– Zaproponowaliśmy panu Tadeuszowi, żeby spróbował oprowadzać ludzi po Nowej Hucie, o której wie bardzo dużo ciekawostek. Okazało się, że mimo iż nie jest zawodowym przewodnikiem, ludzie są bardzo ciekawi tego, co ma do powiedzenia – mówi Marek Piątkowski.

Źródło: naszahuta.pl

Dodaj komentarz