fbpx

6-latka zagrała dla pasażerów na lotnisku. Teraz otrzyma stypendium

6-letnia Martina dała krótki, spontaniczny koncert na pianinie stojącym na lotnisku w Bergamo. Pasażerowie oczekujący na samoloty byli zachwyceni jej grą. Teraz dziewczynka może pochwalić się ogromnym sukcesem. Została zauważona i otrzymała stypendium.

Martina Meola może pochwalić się ogromnym talentem. W 2019 roku, mając zaledwie 6 lat, zachwyciła swoją grą pasażerów oczekujących na lotnisku w Bergamo.

Dziewczynka po prostu usiadła przy lotniskowym pianinie i zaczęła grać Walca a-moll Chopina. Nagrania z tego spontanicznego występu można znaleźć w internecie.

Martina Meola to dziś 8-letnia dziewczynka. Pochodzi z Republiki Mołdawii, ale ma włoskie korzenie. Na pianinie gra odkąd skończyła 4 lata.

Na swoje pierwsze zawody pojechała w wieku 6 lat i zajęła 1 miejsce. Na początku 2022 roku, w wieku 8 lat postanowiła sprawdzić się w telewizji i zgłosiła się do rumuńskiego “Mam talent”, gdzie grała na pianinie i śpiewała. Jej występ zrobił ogromne wrażenie na jurorach, którzy postanowili dać jej zloty przycisk.

— Jeśli w wieku 8 lat tak śpiewasz… Myślę, że jesteś ponad naturalnymi zdarzeniami, które mają miejsce na scenie. Jesteś częścią niezwykle wyselekcjonowanej kategorii zjawisk. Dzisiaj mieliśmy ogromną szansę zobaczyć na własne oczy fenomen, a tym fenomenem jesteś ty! — skomentował jeden z jurorów Andi Moisescu.

Chociaż dziewczynka programu nie wygrała, to została dostrzeżona. Występ w “Mam talent” przyniósł jej stypendium. Martina, mimo młodego wieku, została przyjęta na studia muzyczne w Konserwatorium Mediolańskim.

Dziewczynka uważa, że nie jest szczególnie uzdolniona, a wszystko zawdzięcza ćwiczeniom. Powtarza, że talent to jedynie 1 proc. gry, a pozostałe 99 proc. to ciężka praca.

Dodaj komentarz