fbpx

Akcja charytatywna „Uszyj Jasia” zawita do Szczecina

W nadchodzącą sobotę, mieszkańcy Szczecina będą mieli niepowtarzalną okazję do włączenia się w ogólnopolską akcję charytatywną „Uszyj Jasia”. Galeria Kaskada zamieni się w jednodniowe centrum krawieckie, gdzie na chętnych będą czekać stanowiska do szycia, materiały oraz instruktorzy gotowi przekazać wiedzę.

Celem tej szlachetnej inicjatywy jest wsparcie małych pacjentów Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr. 1 im. T. Sokołowskiego w Szczecinie.

Historia akcji ma swoje korzenie w doświadczeniu jednej matki, pani Natalii Bielawskiej, której dziecko przebywając w szpitalu, musiało radzić sobie bez podstawowego wyposażenia – poszewki na poduszkę. Zainspirowana tym problemem oraz faktem, że braki takie często mają miejsce w placówkach medycznych, pani Natalia postanowiła działać. Z inicjatywy zorganizowania pierwszego maratonu szycia poszewek, akcja przekształciła się w ogólnopolską inicjatywę, która trwa już ponad dekadę. Efekt? Przekazano ponad 20 tysięcy kolorowych poszewek do szpitali dziecięcych w całym kraju.

Impreza w Galerii Kaskada rozpocznie się 28 października o godzinie 11:00 i zakończy o 18:00. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić to miejsce w tym dniu, będzie mógł przyczynić się do powodzenia akcji, ucząc się przy tym, jak uszyć poszewkę. To doskonała okazja do nauki, ale przede wszystkim – wsparcia.

„Dla wielu może się to wydawać małym gestem, ale dla dzieci walczących o zdrowie, kolorowa poszewka stanowi nieocenione wsparcie emocjonalne”, podkreśla dyrektor Galerii Kaskada, Norbert Fijałkowski, zachęcając mieszkańców do udziału. Akcja jest otwarta dla wszystkich — od dzieci po seniorów.

Zachęcamy do spędzenia soboty w sposób wyjątkowy, ucząc się czegoś nowego i jednocześnie pomagając tym, którzy tego potrzebują.

Dodaj komentarz