fbpx

Tabletki na życie: książka-apteczka na codzienne wyzwania. Wspaniale koi i dodaje otuchy

To zawsze wielka radość, kiedy na rynku wydawniczym ukazuje się pozycja, która niesie ze sobą tak bardzo wspierające treści. A które są tak potrzebne współczesnemu człowiekowi…

Świat w którym żyjemy, nie jest łatwym miejscem do życia. Na każdym kroku i na człowieka w każdym wieku czekają różne wyzwania – zdrowotne, finansowe, zawodowe, uczuciowe… związane z dziećmi,  rodzicami, małżonkami, poczuciem własnej wartości, tym w jakim kierunku podążać itd.

Nieraz konfrontujemy się z tym sami, a czasami szukamy wsparcia, które pomoże nam przejść przez zakręty życia.

To wsparcie przybiera najróżniejszą postać. To najczęściej bliscy ludzie, którzy są gotowi nam pomóc, ale też inspirujące filmy czy inne formy sztuki, jak choćby literatura. Ile razy przeczytaliśmy coś mądrego, co przywróciło nam uśmiech, rozjaśniło nasz dzień lub dodało wiary, że to co robimy ma sens?

I takie też są „Tabletki na życie” – przepiękna i życiowa książka polskiej autorki Mai Wąsały

Maja to kobieta z krwi i kości, człowiek o wielu talentach. Pisze, śpiewa, opowiada baśnie, masuje, tańczy, nagrywa podcasty i prowadzi warsztaty rozwojowe.

Jest matką szóstki dzieci. Pracowała jako nauczyciel języka polskiego i angielskiego, logopeda, aktorka, spikerka w radiu oraz handlowiec.

Czytelnicy cenią ją za bezpośredniość i odwagę w poruszaniu trudnych, ale ważnych tematów, takich jak macierzyństwo, depresja,  miłość w długoletnim związku czy życiowe wypalenie.

Jej życzliwość i życiowe doświadczenie przebija się wyraźnie z każdej strony „Tabletek na życie” .

Znajdą tu inspirację wszyscy, którzy chcą poczuć, przypomnieć sobie lub odkryć sens życia. Również ci którym życie wydaje się szare i pozbawione wartości … a także  ci którzy szukają odpowiedzi na pytania –   Po co to wszystko? Dlaczego mnie to spotyka? Czy to, co czuję to miłość? Kiedy wreszcie odpocznę? Dlaczego ciągle nie mam sił? Jak żyć lepiej?

Przeczytajcie jedną z umieszczoną w książce „tabletek” i poczujcie czy taką książkę-apteczkę chcecie mieć również u siebie w domu. Naprawdę warto!

Do drzwi pewnej apteki zapukała kobieta. Miała około 40 lat, podkrążone oczy, przygarbione plecy i ciężki chód.

To był środek nocy, ale stary aptekarz wyjątkowo wziął dyżur. Mógł tego nie robić, ale z jakiegoś powodu był na miejscu.

  • W czym mogę pomóc?

Tej nocy nie padał deszcz, a mimo to twarz kobiety była mokra.

  • Czy coś się stało? – zaniepokoił się mężczyzna.

Kobieta otarła dłonią policzki i wzięła oddech.

Westchnęła.

  • Czy ma pan może tabletkę na życie?

Zapadła cisza.

Mężczyzna zakasłał. Zastanawiał się, czy może powiedzieć kobiecie to, co usłyszał pewnej nocy kilkadziesiąt lat wcześniej. Nie wiedział, czy mu uwierzy.

– Oczywiście, że mam. Proszę poczekać.

Nie było go dobrą chwilę, a gdy wrócił, szedł bardzo powoli, niosąc coś ostrożnie.

To był kubek z parującym płynem. Podał go kobiecie.

– Proszę napić się tej herbaty.

Kobieta upiła kilka łyków, badając smak napoju.

-Rozumiem, że w środku jest tabletka?

-Tak.

Aptekarz przyglądał się jej twarzy. Cienie pod oczami znikały, a na policzkach  pojawiły się delikatne rumieńce.

Usiadł obok kobiety i nic nie mówił.

Nie spieszył się. Nie pytał.

Po prostu był przy niej.

Lek działał.

W końcu kobieta się odezwała.

– Czy mogę o coś zapytać?

Aptekarz się uśmiechnął.

  • To była zwykła herbata, prawda?

– Prawda.

– W takim razie co jest TABLETKĄ NA ŻYCIE?

– Mogę to zdradzić, ale pani powie to komuś, kto spyta o to samo. Zgoda?

– Jasne.

– Tabletką na życie jest uwaga, czas i życzliwość.

– To zbyt proste. I takie zwykłe.

– Takie jest życie. Proste i zwykłe. I nie trzeba go komplikować.

– A co jeśli lek nie zadziała?

– Proszę wziąć więcej tych tabletek.

 Noc była wyjątkowo długa, a tabletka zadziałała.

Dzisiaj ty możesz przekazać ją dalej.

Przeczytajcie dłuższy fragment TU

 

Książka dostępna na stronie Wydawcy (www.bialywiatr.com)

 

Posłuchajcie premierowego wywiadu z Autorką książki

 

może być codzienną inspiracją dla wszmystkich, którzy kochają życie, albo którzy chcą się tego nauczyć, przypomnieniem jakie są prawdziwe ludzkie wartości w świecie, który o tych wartościach zapomina…

dla każdego, kto chce czuć/poczuć/przypomnieć sobie/odkryć/ sens życia. Dla wszystkich, którzy w niego zwątpili. Dla osób przechodzących przez życiowe zakręty lub załamanie.

dla wszystkich matek, żon, mężów. Dla ludzi, które otrzymali lekarską diagnozę, po której od nowa trzeba odnaleźć swój kierunek w życiu….

dla tych, którym życie wydaje się szare i pozbawione wartości. Dla ludzi którzy szukają odpowiedzi na pytania –  Po co to wszystko? Dlaczego mnie to spotyka? Czy to, co czuję to miłość? Kiedy wreszcie odpocznę? Dlaczego ciągle nie mam sił? Jak żyć lepiej?

dla osób, które prowadzą warsztaty lub grupy terapeutyczne. W książce znajdziecie 111 tematów do kolejnych spotkań. Opowiadania są inspiracją do szukania odpowiedzi na pytania, które często pojawiają się tam, gdzie wypalenie, rozczarowanie, zmęczenie czy poczucie bycia kimś niewystarczającym.

„Tabletki na życie”… cóż za intrygujący tytuł książki!

Z czym zwykle kojarzą nam się tabletki? Być może z chorobą i cierpieniem, ale również z nadzieją na wyzdrowienie, ukojeniem w bólu i lepszym życiem.

Autorka tej niezwykłej książki dzieli się z czytelnikami wyjątkowym rodzajem „tabletek” w formie krótkich, inspirujących tekstów, obserwacji i opowieści, które mają nam przypominać o tym, co jest w życiu ważne, jak wspierać siebie w trudnych chwilach i jak pomimo różnych zawirowań, odnajdywać radość, odwagę, zaufanie i zadowolenie na co dzień.

Tabletki na życie to piękne literackie perełki, które mogą nam pomóc w chwilach lęku, samotności, smutku, bezsilności, bycia na rozdrożu czy życiowego wypalenia.

Dodaj komentarz