fbpx

Przed schroniskiem dla bezdomnych zwierząt zgromadziły się tłumy. „To cud”!

Mieszkańcy z ogromnym entuzjazmem odpowiedzieli na apel krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. W obliczu zbliżających się niskich temperatur personel ośrodka zaapelował do mieszkańców miasta o tymczasowe przygarnięcie psów.

Reakcja była imponująca, od rana w sobotę przed schroniskiem wytworzyła się długa kolejka osób. Przybyli, aby zaopiekować się psami i zapewnić im ciepłe miejsce na czas nadchodzących chłodów.

Pracownicy schroniska w tym tygodniu wezwali do wsparcia ich podopiecznych. Ze względu na nadciągające zimno, skierowali prośbę o przyjęcie psów na okresowy pobyt w prywatnych domach i mieszkaniach.

„Słowo DZIĘKUJĘ to za mało. Odmieniliście los naszych zwierząt. Nawet jeżeli adopcja ma trwać przez najcięższe mrozy, to świadomość, że w tym trudnym czasie były najlepiej zaopiekowane sprawia, że mamy łzy w oczach” – napisano w poście na profilu schroniska w mediach społecznościowych.

Jak się dowiedzieliśmy, schronisko informuje, że także w niedzielę, 7 stycznia, można przyjść i zabrać ze sobą czworonoga.

Prognozy pogody dla Krakowa od sobotniego wieczoru przewidują intensywne opady śniegu i niskie temperatury. W nocy temperatura może spaść nawet do -15/-20 stopni Celsjusza, natomiast w ciągu dnia do około minus 10 stopni C.

Dodaj komentarz