fbpx

Stomatolog online – szybka pomoc w przypadku nagłego i silnego bólu zęba

Dokucza Ci silny ból zęba, który pojawił się nagle, z niewiadomej przyczyny? Twój stomatolog jest na urlopie, przychodnia POZ zaproponowała termin za trzy miesiące, a najbliższe pogotowie stomatologiczne znajduje się 30 km od Twojego miejsca zamieszkania? Z pomocą przychodzi stomatolog online, który doradzi, co zrobić, by złagodzić dolegliwości bólowe do czasu wizyty w gabinecie. Dlaczego warto zdecydować się na teleporadę stomatologiczną?

Spis treści:

Stomatolog online – szybka pomoc w przypadku nagłego i silnego bólu zęba
Nagły i uporczywy ból zęba – skąd się bierze?
W jaki sposób stomatolog on-line może pomóc pacjentowi z bólem zęba?
Jak zarejestrować się do stomatologa on-line?
W jakich innych przypadkach może pomóc stomatolog online?

Ból zęba może pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie, nawet wtedy, gdy stan naszych zębów oceniamy jako dobry. Często przybiera on formę nieznośnego, przeszywającego bólu, który nasila się w nocy. Dolegliwości bólowe zwykle ustępują po kilku dniach, lecz w tym czasie praktycznie uniemożliwiają pacjentowi normalne funkcjonowanie. Co jest przyczyną nagłego i silnego bólu zęba? Najczęściej odpowiada za to:

  • bruksizm,
  • mechaniczny uraz zęba,
  • zapalenie miazgi zębowej,
  • zapalenie przyzębia,
  • ropień zęba,
  • choroba dziąseł.

Wśród rzadszych przyczyn bólu zęba możemy wymienić zapalenie zatok szczękowych i neuralgię nerwu trójdzielnego. Warto dodać, że dolegliwości bólowe zębów mogą pojawić się również na skutek wyrzynania się zębów mądrości, po leczeniu endodontycznym, po ekstrakcji zęba lub w przypadku nadwrażliwości zębów.

Stomatolog online nie ma możliwości fizycznego zbadania jamy ustnej pacjenta czy przeprowadzenia zabiegu w gabinecie, ale może wskazać pacjentowi rozwiązania, które przyniosą mu szybką ulgę w bólu i pomogą zapobiec możliwym powikłaniom. Specjalista podpowie, jakie leki można przyjąć i doradzi dalsze postępowanie dotyczące konkretnego przypadku. W trakcie konsultacji stomatologicznej online lekarz może wystawić e-receptę lub e-zwolnienie lekarskie, jeśli zajdzie taka konieczność. E-wizyta to najszybszy sposób na uzyskanie tego rodzaju dokumentów. I co najważniejsze – żeby je dostać, nie musisz nawet wychodzić z domu.

Najlepiej zrobić to za pomocą platformy telemedycznej MED24, która zatrudnia ponad 180 lekarzy z 40 różnych specjalizacji. Lekarze interniści i pediatrzy są do dyspozycji pacjentów w trybie całodobowym, a część pracuje według ustalonego harmonogramu, jednak nie stanowi to żadnej przeszkody, by uzyskać pomoc medyczną np. następnego dnia. Wystarczy umówić się do stomatologa online za pośrednictwem szybkiego formularza dostępnego na wspomnianym wyżej portalu, wybrać termin konsultacji oraz dogodną dla siebie metodę kontaktu: rozmowę telefoniczną, czat-sms lub wideo rozmowę. Co zyskasz, decydując się na e-wizytę u stomatologa on-line?

  • Oszczędzisz swój cenny czas,
  • oszczędzisz pieniądze, ponieważ teleporada jest tańsza od prywatnej wizyty w gabinecie stacjonarnym,
  • otrzymasz szybką poradę stomatologiczną często jeszcze tego samego dnia,
  • otrzymasz możliwość konsultacji ze specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu.

Stomatolog online udzieli pomocy na podstawie analizy zgłoszonych przez Ciebie objawów i informacji pozyskanych w wywiadzie. Jeśli dysponujesz aktualnymi wynikami badań i historią leczenia stomatologicznego, nie zapomnij udostępnić dokumentacji specjaliście.

Stomatolog online może być pomocny również w innych sytuacjach, nie tylko przy nagłym bólu zęba. Może doradzić w przypadku problemów z dziąsłami, np. przy krwawieniu czy stanach zapalnych oraz dać wskazówki dotyczące właściwej higieny i pielęgnacji zębów. Dodatkowo stomatolog online może służyć wsparciem w zakresie edukacji zdrowotnej, dostarczając aktualnych informacji o profilaktyce próchnicy, właściwym odżywianiu dla zdrowia zębów oraz ochronie przed chorobami jamy ustnej. E-wizyta u stomatologa online to nie tylko wygoda i oszczędność czasu, ale także kompleksowe wsparcie dla Twojego zdrowia stomatologicznego. Zachęcamy do skorzystania z usług platformy MED24.

Bibliografia:

Skórska-Jasak A., Pawlicka H., Analiza przyczyn bólu zęba i metod leczenia w nagłych przypadkach stomatologicznych, Dent. Med. Probl. 2006, 43, 2, 233-238

Dodaj komentarz