fbpx

Jak sprawić, by inni od razu cię polubili?

Znacie zapewne osoby, które potrafią od razu zdobyć sympatię innych ludzi. Każdy zabiega ich zainteresowanie i uwagę oraz chce przebywać w ich towarzystwie. Czy taki magnetyzm jest wrodzony, czy można go wypracować? Zdaniem terapeutki Francesci Tighinean każdy z nas może stać się bardziej lubiany i popularny.

Ekspertka w serii filmików wyjawiła 9 psychologicznych sztuczek, dzięki którym szybciej zdobędziemy przychylność innych. Choć są to drobne, niepozorne gesty, ich efekt jest naprawdę  ogromny.

Jak sprawić, by inni nas lubili?

1.

“Gdy ktoś coś do ciebie mówi, zamiast odpowiadać natychmiast, poczekaj kilka sekund. To wywoła wrażenie, że naprawdę zastanawiasz się nad odpowiedzią oraz wychodzisz na uważnego słuchacza”.

2.

“Poproś kogoś o przysługę. To tzw. efekt Benjamina Franklina. Powiedz coś w rodzaju: Hej, mógłbyś podać mi sól?. Podświadomość tej osoby pomyśli, że cię lubi, bo wyświadcza ci przysługę”.

3.

“Gdy ktoś coś do ciebie mówi, kiwaj głową. To wywoła u tej osoby wiele efektów. Przede wszystkim da jej poczucie, że naprawdę jej słuchasz — to właśnie poczucie walidacji, którego podświadomie szukamy, które otrzymaliśmy od rodziców, którego szukamy u partnera i u innych ludzi”.

4.

“Lubimy ludzi, którzy lubią nas. Wiedza, jak kogoś docenić i prawienie tej osobie komplementów sprawi, że bardziej cię polubi. Zwróć uwagę na coś wyjątkowego w tej osobie albo powiedz coś w stylu: Podoba mi się to, w jaki sposób myślisz”.

5.

“Kiedy rozmawiasz z grupą ludzi, mów komplementy na temat innych osób. Na przykład jeśli opowiadasz jakąś historię, zwróć uwagę na coś pozytywnego, co zrobił ktoś inny. Ludzie będą chcieli częściej przebywać w twoim towarzystwie”.

 6.

“Zwracaj się do innych po imieniu. Uwielbiamy, kiedy ktoś wymawia nasze imię – to sprawia, że czujemy się ważni i docenieni”.

7.

“Poproś kogoś o radę. To sprawi, że ta osoba poczuje, że jej zdanie ma znaczenie. Według badania przeprowadzonego przez Katie Liljenquist to wywołuje w tej osobie poczucie zobowiązania i sprawia, że lubi cię bardziej”.

8.

“Kiedy z kimś rozmawiasz, postaraj się dopasować swoją mowę ciała i sposób, w jaki mówisz do tonu głosu i tempa mówienia rozmówcy. To sygnał do jej podświadomości, że ją lubisz i sprawi, że będzie ci bardziej ufać”.

9.

“Kiedy z kimś rozmawiasz, zawsze pokazuj tej osobie wewnętrzną stronę dłoni. To wysyła przekaz do jej podświadomości, że nie masz nic do ukrycia, jesteś otwarta i przyjacielska”.

 

 

Dodaj komentarz