fbpx

Zalety zakupu nieruchomości w nowych budynkach w Gdyni

Kupując nieruchomość w nowym budynku w Gdyni, otrzymujemy dostęp do nowoczesnych mieszkań.

Dynamika rynku

W ostatnich latach Gdynia stała się jednym z najbardziej pożądanych miejsc do życia i inwestycji w Polsce. Wzrost cen mieszkań w Gdyni od 2021 do 2023 roku wyniósł średnio 6% rocznie, co pokazuje siłę lokalnego rynku nieruchomości.

Nowoczesność i jakość

Kupując nieruchomość w nowym budynku, otrzymujemy dostęp do nowoczesnych i energooszczędnych mieszkań wyposażonych w najlepsze dostępne technologie. Deweloperzy coraz częściej wykorzystują najnowsze rozwiązania, takie jak centralne ogrzewanie i chłodzenie, energooszczędne okna, a także systemy zarządzania energią.

W Gdyni średnie zużycie energii na metr kwadratowy w nowych budynkach jest o 20% niższe niż w starych budynkach, co przekłada się na znaczne oszczędności w rachunkach za energię po stronie właścicieli.

Co więcej, nowe budynki są często wyposażone w systemy smart home, pozwalające na wygodne i efektywne zarządzanie domem. Dzięki tym technologiom, mieszkańcy mogą zdalnie sterować oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją, systemami bezpieczeństwa i innymi urządzeniami domowymi za pomocą smartfona lub tableta. Badania pokazują, że 50% nowych budynków w Gdyni w roku 2023 było wyposażonych w takie systemy, co jest znaczącym wzrostem w porównaniu z poprzednimi latami.

Nadmienione inwestycje w nowoczesne technologie nie tylko zwiększają komfort życia, ale również przyczyniają się do podnoszenia wartości nieruchomości w ujęciu długoterminowym. Jest to szczególnie ważne dla osób, które rozważają zakup nieruchomości jako inwestycję.

Lokalizacja i infrastruktura

Nowe budynki w Gdyni są zazwyczaj dobrze zlokalizowane. Dzięki temu oferują łatwy dostęp do podstawowej  infrastruktury miejskiej: sklepów, szkół, parków, czy przystanków komunikacji miejskiej.

Nowe inwestycje Gdynia

Dane statystyczne pokazują, że liczba nowych inwestycji w Gdyni stale rośnie. Z roku na rok pojawia się coraz więcej ofert na rynku pierwotnym, co daje większy wybór potencjalnym nabywcom.

Porównanie z rynkiem wtórnym

Na rynku pierwotnym – podobnie jak ma to miejsce w przypadku rynku wtórnego, nabywcy mogą napotkać potrzebę przeprowadzenia remontów lub modernizacji. Mimo faktu, iż nieruchomości w nowych budynkach są nowoczesne, nie zawsze są one w pełni wykończone, co oznacza, że kupujący mogą być zmuszeni do zainwestowania dodatkowo w wykończenie mieszkania.

Co więcej, zakup nieruchomości od dewelopera daje pewną elastyczność w zakresie projektowania i wykończenia mieszkania. Mimo, że deweloperzy często oferują opcję wykończenia, nabywcy mogą zdecydować się na własne, indywidualne rozwiązania, które lepiej spełniają ich oczekiwania. Pozwala to na wprowadzenie osobistego charakteru i stylu do naszej nowej nieruchomości, czyniąc ją unikalną.

Podsumowanie

Zakup nieruchomości w nowych budynkach w Gdyni to inwestycja, która gwarantuje nie tylko zadowolenie z nowoczesnego i funkcjonalnego miejsca do życia, ale także możliwość osiągnięcia zysku dzięki dynamicznemu rozwojowi rynku nieruchomości w tym mieście.

Dodaj komentarz