fbpx

7676 gitarzystów zagrało we Wrocławiu utwór “Hey Joe”. To nowy rekord świata

7676 gitarzystów spotkało się na wrocławskim Rynku, aby zagrać wspólnie utwór “Hey Joe”, ustanawiając w ten sposób nowy rekord świata. To o 253 więcej grających razem muzyków niż w 2019 roku.

To już 20 próba ustanowienia gitarowego rekordu, która odbyła się we Wrocławiu. Po dwóch latach przerwy impreza ponownie miała miejsce się na wrocławskim Rynku. W 2020 r. z powodu pandemii imprezę w całości zorganizowano on-line. Utwór “Hey Joe” zagrało wówczas razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – 7998 miłośników gitarowych dźwięków z całego świata.

Tego wyniku jednak nie zaliczono do rekordu, ponieważ była to edycja specjalna imprezy, a więc obozującym rekordem były ten z 2019 r, kiedy na wrocławskim Rynku zagrało wspólnie 7423 gitarzystów. W niedzielę utwór Jimiego Hendrixa wykonało 7676 gitarzystów.

“Zagraliśmy tu, gdzie wszystko się zaczęło”

Pomysłodawca wrocławskiej imprezy Leszek Cichoński podkreślił, że po dwóch pandemicznych latach edycji specjalnych wreszcie bicie gitarowego rekordu odbyło się w tradycyjnym miejscu, czyli na wrocławskim Rynku.

– Zagraliśmy tu, gdzie wszystko się zaczęło. Tegorocznej odsłonie rekordu towarzyszyła niesamowita energia ludzi kochających muzykę. Od 20 lat udaje nam się spotykać 1 maja, by wspólnie grać. Od tej edycji jednak budujemy nową jakość – nie chodzi nam wyłącznie o pobijanie rekordów. Robimy największy plenerowy festiwal muzyki gitarowej. I to w centrum miasta. Było nas dzisiaj tysiące – i gitarzystów, i tych, którzy przyszli wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących” – powiedział Cichoński.

Dodaj komentarz