fbpx

Miłości nie powstrzyma nawet choroba. Wyjątkowy ślub na oddziale onkologii

Miłość tej pary okazała się silniejsza niż jakiekolwiek przeciwności losu, w tym nawet choroba. W Gliwickim Narodowym Instytucie Onkologii miało miejsce wyjątkowe wydarzenie — ceremonia ślubna. Pani Dorota, będąca pod opieką Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi, oraz jej długoletni partner, Krzysztof, zdecydowali się wymienić przysięgi małżeńskie.
Ślub w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach

Po dwudziestu jeden latach wspólnego życia Dorota i Krzysztof, rodzice siedmioletniego chłopca, zdecydowali, że nadszedł odpowiedni moment, aby przypieczętować swoje uczucie sakramentalnym “tak”.

“Choroba onkologiczna prowadzi często do podjęcia ważnych życiowych decyzji. Do zmian, przewartościowań, do realizacji tego, co było odkładane na później. Panią Dorotę czeka operacja. Zanim trafiła do naszego szpitala, przeszła przez kilka ośrodków onkologicznych. Twierdzi jednak, że dopiero tutaj poczuła się w pełni zaopiekowana i znalazła przestrzeń i wsparcie, by nie tylko podjąć leczenie w naszym Instytucie, ale zawrzeć związek małżeński w tak nietypowym miejscu jak szpital” — czytamy na stronie Instytutu.

Personel szpitala z entuzjazmem przyjął tę decyzję. Całym swoim sercem w przygotowanie dekoracji dla świetlicy Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi (CDLP), gdzie odbyła się ceremonia, zaangażowała się pielęgniarka koordynująca – pani Anna Tkocz. Sakrament małżeństwa udzielił kapelan Narodowego Instytutu Onkologii, ojciec Bogdan Nieć. W uroczystości udział wzięli m.in. dr hab. n. med. Michał Jarząb, kierownik CDLP, a także najbliższa rodzina i przyjaciele nowożeńców.

“Niech te wszystkie dobre emocje i gorące uczucia, jakie towarzyszyły Młodej Parze w dniu zaślubin, będą trwałe i niezmiennie żywe. Pani Doroto, Panie Krzysztofie — przyjmijcie życzenia zdrowia, miłości, wzajemnego szacunku i wielu, wielu szczęśliwych lat wspólnej drogi” — dodają pracownicy szpitala.

Dodaj komentarz