fbpx

Mężczyzna poruszony do łez podczas niespodziewanej wizyty konia

Przez ostatnie kilka miesięcy ojciec Audrie Spake, João, zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi, które zmusiły go do pozostania w łóżku. Lekarze robili wszystko, co w ich mocy, aby pomóc mu w powrocie do zdrowia. Niedawno João przyjął gościa, który bardzo mu pomóg.

Tym gościem był koń o imieniu Paçoca.

Paçoca to koń terapeutyczny, który pracuje z wolontariuszami z organizacji non-profit Coletivo Inclusão, niosącej pomoc osobom o specjalnych potrzebach.

Audrie Spake opublikowała w tym tygodniu wzruszające nagranie, na którym widać odwiedziny u chorego ojca. Koń Paçoca sprawia wrażenie, jak by podświadomie czuł, czego potrzebuje pacjent. Zwierzak delikatnie przylgnął do jego piersi, okazując w cichym porozumieniu pocieszenie i miłość.

View this post on Instagram

A post shared by Audri (@audriespake)

“Cały czas był tak blisko mojego ojca,” napisała Spake. “To było piękne!”

Z pewnością był to moment, którego João szybko nie zapomni. A jeśli tylko mu się poszczęści, będzie to więcej niż tylko wspomnienie.

W dzisiejszych czasach coraz więcej profesjonalistów medycznych dostrzega lecznicze korzyści płynące z terapii z wykorzystaniem zwierząt dla poprawy zdrowia i samopoczucia pacjentów.

“Terapia z udziałem zwierząt może znacząco zmniejszyć ból, lęk, depresję i zmęczenie u osób z różnymi problemami zdrowotnymi” –  informuje Mayo Clinic. “I nie tylko osoby z problemami zdrowotnymi czerpią z tego korzyści. Członkowie rodziny i przyjaciele, którzy uczestniczą w wizytach zwierząt, mówią, że także czują się lepiej”.

Córka João wydaje się zgadzać z tym, pisząc o wizycie Paçoca: “To był niesamowity moment”.

 

Dodaj komentarz