fbpx

Zaskakujący cover „Sweet Dreams” zespołu Eurythmics w wykonaniu… tostera i żelazka

Niektóre covery znanych przebojów zaskakują kreatywnością i  pokazują, że muzyka kryje się wszędzie… nawet w urządzeniach codziennego użytku.

Historia muzykujących sprzętów domowych rozpoczęła się już w 2014 roku, kiedy w serwisie YouTube pojawił się filmik przedstawiający znany z Gwiezdnych wojen „Marsz imperialny” zagrany na tosterze. Nagranie zyskało spore zainteresowanie internautów, co zaowocowało kolejnymi filmami, w których w roli solistów wystąpiły m.in. pralka i depilator.

W 2019 roku oficjalnie rozpoczął się projekt Device Orchestra (z ang. orkiestra urządzeń), którego twórca wykorzystuje najróżniejsze przedmioty jako unikatowe instrumenty. W repertuarze tego niecodziennego zespołu można odnaleźć zarówno przeboje minionych dekad, jak i te współczesne.

Najnowszy cover na kanale Device Orchestra to kultowy numer duetu Eurythmics „Sweet Dreams (Are Made Of This)”, w którym udział biorą dwie szczoteczki elektryczne, trzy terminale płatnicze, toster, żelazko i maszyna do pisania… Posłuchajcie:)

 

Źródło: zloteprzeboje.tuba.pl

One thought on “Zaskakujący cover „Sweet Dreams” zespołu Eurythmics w wykonaniu… tostera i żelazka

Dodaj komentarz