fbpx

Na wrocławskim Rynku utwór „Hey Joe” Jimiego Hendrixa zagrało wspólnie 7423 gitarzystek i gitarzystów

W środę na wrocławskim Rynku fani grania na gitarze pobili ustanowiony w 2018 roku rekord Guinnessa. Utwór Jimiego Hendrixa „Hey Joe” wykonało wspólnie 7423 gitarzystów, o dwunastu więcej niż rok temu.

To już 17 próba pobicia gitarowego rekordu Guinnessa, która odbyła się we Wrocławiu. Gitarzyści spotykają się w tym mieście co roku, aby wraz z zaproszonymi muzykami zagrać utwór Jimiego Hendrixa „Hey Joe”.

Miłośnicy gitarowego grania gromadzili się na wrocławskim Rynku od rana. Próba bicia rekordu odbyła się po godzinie 16.00. Wyniki przekazali ze sceny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i pomysłodawca imprezy, muzyk Leszek Cichoński.

– Mamy kolejny rekord – 7423 gitary, to tylko o dwanaście gitar więcej niż w ubiegłym roku. Dziękuję wam. Będziemy się spotykać co roku po to, żeby w imię Jimiego łączyć się przez muzykę – mówił Cichoński do uczestników wydarzenia.

Na bicie gitarowego rekordu Guinnessa co roku zapraszane są gwiazdy muzyki rockowej z Polski i z zagranicy. Od rana na Rynku trwały próby i koncerty.

W tym roku razem z tysiącami gitarzystów zagrali m.in. muzycy zespołu Slade, Jennifer Batter, Stan Skibby, Jussi „Amen” Sydanmaa z zespołu Lordi i Leszek Możdżer. W hołdzie dla Ryszarda Riedla wykonano także przebój zespołu Dżem „W życiu piękne są tylko chwile” z udziałem syna artysty – Sebastiana.

Pierwsza edycja wrocławskiej imprezy odbyła się w 2003 roku. Zgromadziła 588 gitarzystów.

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz