fbpx

Zaginiona w Niemczech 17-letnia Patrycja została odnaleziona

„Mamy tak wspaniałą wiadomość, że ciężko powstrzymać łzy! (…) Patrycja została odnaleziona” – poinformowała na Facebooku strona „Zaginieni przed laty”. 17-latka z Szelkowa (woj. mazowieckie) zniknęła pod koniec kwietnia. Ostatni raz zadzwoniła do rodziny z cudzego telefonu z dworca w Berlinie.

„Wielu z Was pomagało aby Patrycja się odnalazła, my do końca wierzyliśmy że ta sprawa będzie miała szczęśliwy finał i tak jest. Patrycja została odnaleziona” – czytamy we wpisie „Zaginieni przed laty” na Facebooku opublikowanym w poniedziałek.

Przedstawiciele strony podziękowali m.in. wolontariuszom, polskim i niemieckim mediom, a także polskiej i niemieckiej policji za udział w akcji i współpracę. Nie podano szczegółów okoliczności odnalezienia 17-latki.

17-letnia Patrycja w środę 24 kwietnia miała spotkać się w Warszawie ze swoim chłopakiem. Dzień później, w czwartek zadzwoniła do mamy z telefonu przypadkowej kobiety spotkanej na dworcu Berlin Ostbahnhof, lecz połączenie zostało przerwane.

Jak wyjaśniła, telefon, z którego wykonano połączenie należał do Niemki, która zauważyła na dworcu płaczącą dziewczynę i zapytała, czy ta nie potrzebuje pomocy. Z informacji zamieszczonej na portalu wp.pl wynika, że Patrycja poprosiła kobietę o możliwość skorzystania z telefonu. Miała tłumaczyć, że jej aparat nie działa. Potem kontakt się urwał.

Źródło: Zaginieni przed laty, wp.pl

 

Dodaj komentarz