fbpx

Pociągiem do Chorwacji za 130 zł, ze śniadaniem w cenie. Nowe połączenie okazało się hitem

Czeski operator kolejowy RegioJet uruchomił na okres letni nową trasę pociągu łączącą Pragę z Rijeką. W pierwszym dniu funkcjonowania połączenia skorzystało z niego aż 500 osób, a bilety na nadchodzące trzy miesiące sprzedały się w połowie.

Pierwszy pociąg do Rijeki, położonej na wybrzeżu Chorwacji, wyruszył w piątek ze stolicy Czech. Cena biletu na taką podróż wynosi 130 zł dla miejsca siedzącego, natomiast dla miejsca w wagonie sypialnym trzeba zapłacić 167 zł. Można także zarezerwować cały przedział sypialny, co kosztuje 500 zł. Cała podróż z Pragi do Chorwacji trwa 17,5 godziny.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie Nakolei.pl, opierającymi się na danych czeskiego przewoźnika, w cenę biletu wliczona jest butelkowana woda, darmowa kawa oraz śniadanie w postaci rogalika z masłem i kawą lub herbatą. Podróż zatem, pod względem komfortu, przypomina lot samolotem. Przedstawiciele firmy zwracają uwagę, że jest to wygodna i bezpieczna alternatywa, która pozwala uniknąć zmęczenia i stresu związanego z podróżą samochodem. Co więcej, wybierając tę formę podróży, znacznie zmniejszamy swój ślad węglowy.

Dla kontrastu — koszt paliwa na tej samej trasie dla przeciętnego samochodu, który zużywa 6l na 100km, przy cenie benzyny wynoszącej 6,60 zł za litr, wyniesie około 330 zł.

W Polsce, przejazd pociągiem na niemal identyczną odległość, z Szczecina do Zakopanego, kosztuje około 100 zł za bilet drugiej klasy, a podróż trwa 16 godzin.

Mimo że od początku tego roku Chorwacja jest członkiem strefy Schengen, letnia popularność tego kraju oznacza, że na drogach w pobliżu granic mogą pojawić się korki. Zdaniem przewoźnika, jest to dodatkowy argument za wyborem pociągu.

Oferta ta wydaje się atrakcyjna nie tylko dla turystów z Czech. Polscy podróżni mogą dojechać do Pragi z Warszawy, Katowic i Krakowa. PKP oferuje podróż z Warszawy do Pragi, która trwa między 8 a 9 godzin i kosztuje około 90 zł. Z Krakowa dojedziemy w 7 godzin, płacąc 70 zł, a z Katowic — w około 6 godzin za 60 zł. Z innych polskich miast do Pragi dostaniemy się na przykład autobusem. Przewoźnik Flixbus oferuje połączenie z Poznania, które trwa 7 godzin i kosztuje 150 zł za bilet.

Połączenie z popularnym kurortem wakacyjnym, który przyciąga niskimi cenami, ciepłym morzem i niezwykłym krajobrazem, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego przewoźnik RegioJet przypomina tym, którzy chcieliby skorzystać z tej trasy pociągiem, aby nie zwlekać z zakupem biletów, ponieważ są one sprzedawane w niezwykle szybkim tempie.

One thought on “Pociągiem do Chorwacji za 130 zł, ze śniadaniem w cenie. Nowe połączenie okazało się hitem

  • 21 czerwca 2023 at 05:43
    Permalink

    Nie bardzo się to opłaci dla 5cio osobowej rodziny, samochód wychodzi taniej

    Reply

Dodaj komentarz