fbpx

Polak mistrzem świata rycerzy. W finale pokonał Ukraińca

W dniach 16-19 maja 2019 roku setki zbrojnych mężczyzn i kobiet z 29 krajów z całego świata przybyło na Ukrainę, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Walk Rycerskich, organizowanych przez Federację IMCF (International Medieval Combat Federation) oraz jej partnerów: Park „Ruś Kijowska” oraz Ukraińską Federację Walk Średniowiecznych. Mistrzostwa odbyły się w Parku „Ruś Kijowska” pod Kijowem.

Zwycięzcą turnieju został Kętrzynianin Marcin Waszkielis, zdobywając tytuł mistrza świata sportowych walk rycerskich w konkurencji miecz i tarcza. Polak  pokonał w finale reprezentanta gospodarzy.

Waszkielis zdobył mistrzostwo świata w sobotę. Był to rewanż za ubiegłoroczną porażkę z Ukraińcem, kończącą jego niepodzielne panowanie w konkurencji miecz i tarcza. Jak pisze sporteuro.pl, Waszkielis będący najbardziej utytułowanym polskim zawodnikiem odzyskał tytuł dzięki niezwykłej dynamice.

Finałową walkę Polaka można obejrzeć na poniższym nagraniu od godziny 1:13.

Złoto zdobył również inny przedstawiciel Polski Piotr Kriger, w konkurencji miecza długiego. Był to pierwszy medal zdobyty na mistrzostwach dla Polski. Według sporteuro.pl Polak odprawiał z kwitkiem kolejnych rywali, jedynie reprezentant Irlandii sprawił mu nieco problemów.

Polacy zdominowali konkurencje indywidualne, nie zdobywając medalu jedynie w konkurencji broni drzewcowej.

Źródło: sporteuro.pl