fbpx

Wszystkie dokumenty CIA o UFO zostały udostępnione w internecie

Jakiś czas temu media obiegła informacja przekazana przez profesora z Harvardu, Aviego Loeba, według którego kosmici odwiedzili niedawno nasz Układ Słoneczny. Teraz pojawiła się kolejna kosmiczna rewelacja. Poszukiwacze teorii na temat życia pozaziemskiego zyskali niedawno znaczną ilość materiału do analizy. Na stronie The Black Vault, zajmującej się rozpowszechnianiem odtajnionych dokumentów rządowych, pojawiły się kopie dokumentów, które zawierają rzekomo wszystkie odtajnione do tej pory materiały CIA na temat niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych.

Unidentified Aerial Phenomena (UAP) to bardziej formalny, preferowany przez amerykańskie służby termin odnoszący się do UFO. Autor strony, John Greenewald Jra, opisuje żmudny proces uzyskania dostępu do opublikowanych danych. Potrzeba było ponad dziesięć tysięcy wniosków odnoszących się do tak zwanego Freedom of Information Act (FOIA) – amerykańskiego prawa, które nakazuje całkowitego lub częściowego ujawnienia dokumentów rządowych na żądanie partii trzecich. Pierwsze informacje CIA dotyczące UFO, które odtajnione zostały zgodnie z FOIA, pochodzą z lat 70 i 80. Greenewald twierdzi, że po ich publikacji niezwykle trudno było uzyskać nowe informacje w tej sprawie.

– Walczyłem latami, aby uzyskać dodatkowe akta o UFO wydane przez CIA. Starałem się i starałem, aż w końcu mi się udało. Dostałem duże pudło, a w nim parę tysięcy stron; każdą z nich musiałem skanować pojedynczo – wyjawił Greenewald w korespondencji mailowej z “Motherboard”, jednym z oddziałów “Vice’a”.

W poście na blogu The Black Vault zaznaczono, że, pomimo iż CIA zarzeka się, że udostępnione zostały wszystkie dokumenty sporządzone do tej pory, nie ma realnej możliwości potwierdzenia tej informacji.

Mimo to, jak ujawnia autor strony, plik z dokumentami został ściągnięty tysiące razy w przeciągu dwudziestu czterech godzin od jego publikacji.

Nowe oblicze CIA

Dwa tygodnie temu CIA wzbudziło zainteresowanie internautów ze względu na swoje nowe logo, które stało się obiektem niezliczonych żartów i memów w mediach społecznościowych. Wszystko przez to, że według wielu przypomina ono estetyką ulotkę festiwalu techno czy pretensjonalne artystyczne magazyny.

Oceńcie sami, jak podoba wam się nowe logo CIA, a jeśli interesuje was temat UFO, link do strony zawierającej odtajnione dokumenty znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz