fbpx

Studenci matematyki z MIM UW najlepsi w europejskim konkursie ECMI

Grupa studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyła w rywalizacji dotyczącej praktycznego wykorzystania matematyki, organizowanej przez European Consortium for Mathematics in Industry (ECMI) – informuje uczelnia.

Studenci uczestniczyli w tegorocznej odsłonie rywalizacji ECMI Student Competition jako zespół składający się z: Jacka Zguda, Kajetana Fornalika, Pawła Rosłonca i Tomasza Sibickiego.

Zadanie konkursowe dostarczyła firma transportowa Girteka Logistics. Przez dwa miesiące uczestnicy musieli stworzyć modele decyzyjne bazujące na danych dotyczących przewozów wykonanych przez firmę – informuje UW.

Konkurs jest organizowany przez konsorcjum ECMI (European Consortium for Mathematics in Industry – Europejskie Konsorcjum Matematyki w Przemyśle), które zrzesza europejskie instytucje edukacyjne i przedsiębiorstwa. Jego kluczowym celem jest propagowanie i edukowanie w zakresie praktycznego zastosowania matematyki w przemyśle, finansach i innych sektorach gospodarki.

Laureaci konkursu uczestniczą w seminarium “Matematyka użytkowa”, które prowadzą prof. Piotr Krzyżanowski i dr Piotr Kowalczyk z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Podczas zajęć studenci stosują metody matematyczne do rozwiązania problemów, z jakimi mogą się spotkać u swojego przyszłego pracodawcy.

Zwycięski zespół otrzymał nagrodę 1000 euro oraz zaproszenie do prezentacji wyników swojej pracy na ECMI Modelling Week 2023, który odbył się w czerwcu w Szeged na Węgrzech.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie organizatora konkursu.

Dodaj komentarz