fbpx

Powstała strona, na której wszystkie domy dziecka podają, czego najbardziej potrzebują

Zrozumienie potrzeb innych to pierwszy krok do udzielenia pomocy, a dzięki nowo powstałej stronie internetowej, ten krok stał się prostszy niż kiedykolwiek wcześniej. Nowa inicjatywa cyfrowa skierowana jest do Domów Dziecka w całym kraju, umożliwiając im podawanie informacji o tym, czego najbardziej potrzebują.

Strona domydziecka.org to miejsce, gdzie Domy Dziecka mogą tworzyć swoje profile i publikować listy rzeczy, które są im najbardziej potrzebne. Może to być wszystko, od artykułów codziennego użytku, przez materiały szkolne, po specjalistyczny sprzęt czy pomoc finansową na konkretny cel.

Twórcy strony piszą o swojej inicjatywie w ten sposób:

Pomysł na stworzenie Portalu DomyDziecka.org pojawił się podczas próby wyszukania informacji o domach dziecka w Polsce. Niestety, nie udało nam się uzyskać pożądanych wyników, ponieważ nie było ani jednego miejsca w polskim Internecie, gdzie można znaleźć informacje o wszystkich domach dziecka, w tym dane adresowe. Jedynie nieliczne placówki posiadały własne strony internetowe, a te, które ich nie posiadały, pozostawały niewidoczne dla potencjalnych sponsorów.

Głównym celem projektu stało się zebranie i uporządkowanie informacji dotyczących domów dziecka oraz stworzenie jednej bazy danych teleadresowych ułatwiających odnalezienie konkretnych placówek. Kolejnym celem było na bieżąco uaktualnianie przepisów prawnych dotyczących tego obszaru. Dodatkowo, chcieliśmy zaoferować domom dziecka bezpłatne stworzenie i umieszczenie na naszych serwerach własnej strony internetowej, na której mogą informować o aktualnych wydarzeniach, działaniach, wyjazdach i potrzebach.

Wraz z rozwojem Portalu umożliwiliśmy placówkom opiekuńczo-wychowawczym, rodzinnym domom dziecka i rodzinom zastępczym rejestrację na stronie i korzystanie z dodatkowych funkcji. Domy mogą samodzielnie edytować swoje dane, dodawać opisy placówek i odbierać wsparcie od darczyńców, którzy oferują pomoc w dziale “Chcę pomóc”. Największą popularnością cieszy się zakładka “Lista potrzeb”, na której domy dziecka i rodziny zastępcze informują o tym, czego w tej chwili najbardziej im brakuje. Dzięki tej możliwości mogą zdobyć dodatkowe wsparcie dla swoich podopiecznych, a pomoc, która do nich trafia, jest zawsze dopasowana do ich potrzeb. Wiarygodność wszystkich zarejestrowanych u nas domów dziecka i rodzin zastępczych jest regularnie sprawdzana, dlatego można bez obaw wysłać pomoc prosto na ich adres.

W ostatnim roku ze wsparcia udzielonego za pośrednictwem Portalu DomyDziecka.org skorzystało ponad 3,5 tysiąca polskich dzieci objętych pieczą zastępczą oraz 42 dzieci z Ukrainy.

Szczegółowe cele Portalu:

  • prowadzenie bazy teleadresowej wszytkich placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce oraz części rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych,
  • umożliwienie placówkom instytucjonalnej pieczy zastępczej i prowadzącym rodzinną pieczę zastępczą łatwiejszego i szybszego dotarcia do darczyńców,
  • gromadzenie informacji o potrzebach zarejestrowanych na portalu placówek,
  • informowanie o możliwościach uzyskiwania pomocy materialnej dla podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych,
  • popularyzację wsparcia dzieci i młodzieży objętej pieczą zastępczą,
  • propagowanie wiedzy na temat funkcjonowania pieczy zastępczej i adopcji,
  • wsparcie materialne podopiecznych domów dziecka i rodzin zastępczych.

Wszystkie powyższe działania na rzecz pieczy zastępczej oferujemy nieodpłatnie.

 

Adres strony: https://www.domydziecka.org

Dodaj komentarz