fbpx

Dwulatka wypadła z okna na szóstym piętrze, złapał ją przypadkowy przechodzień

Pracownik banku złapał dwuletnią dziewczynkę, która wypadła z okna na szóstym piętrze. Sytuacja miała miejsce w mieście Tongxiang we wschodnich Chinach. Wydarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

We wtorek, 19 lipca, w mieście Tongxiang we wschodnich Chinach doszło do niebezpiecznej sytuacji. Według informacji przekazanych przez portal China Daily, Shen Dong miał już wejść do banku, w którym pracuje, gdy zobaczył, że z okna na szóstym piętrze budynku po drugiej stronie ulicy zwisa dziecko, jak się później okazało — dwuletnia dziewczynka. Dong bez chwili wahania pospieszył na ratunek. Mężczyzna złapał spadającą dwulatkę.

Sytuację uchwyciła znajdująca się na budynku kamera. Nagranie opublikował na Twitterze Lijian Zhao, rzecznik prasowy chińskiego ministra spraw zagranicznych. „Bohaterowie są wśród nas” — napisał.

Świadkowie widzieli, jak dziewczynka spada najpierw na wiatę reklamową zawieszoną na wysokości drugiego piętra, a następnie ześlizguje się z niej i leci w stronę chodnika, gdzie na szczęście dobiegł już Dong, który uratował ją przed upadkiem.

Po złapaniu dziewczynki Dong od razu zawiózł ją do szpitala. Badania wykazały, że dwulatka doznała kilku urazów, jednak jej życie nie było zagrożone. Wdzięczność mężczyźnie, a także towarzyszącej mu w akcji ratunkowej kobiecie, wyraziła matka dziewczynki.

„Sam jestem ojcem dwójki dzieci i nie chcę widzieć, jak jakiemukolwiek dziecku dzieje się krzywda” — podsumował mężczyzna, cytowany przez „China Daily”.

Źródło: China Today

Dodaj komentarz