fbpx

Łódzki Zakład Wodociągów ma nowego pupila. Pracownicy odkupili papugę, której nikt nie chciał

Pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi zrobili składkę i kupili papugę żako. – Stworzenie ma na imię Sonia i cieszy się dobrym zdrowiem — przekazał Miłosz Wika rzecznik przedsiębiorstwa. Dodał, że ptak “pilnie obserwuje ich pracę i udziela cennych rad”.

“Ma na imię Sonia. Przez lata mieszkała w sklepie zoologicznym” – napisano w mediach społecznościowych, na profilu “Łódzka Woda Najlepsza”.

Dodano, że przez długi czas nikt nie chciał kupić zwierzęcia. Do czasu, gdy sprawę w swoje ręce wzięli pracownicy Grupowej Oczyszczalni Ścieków.

“Zebrali oni pieniądze i podjęli się opieki nad Sonią. Teraz pilnie obserwuje ich pracę i oczywiście udziela cennych rad” – przekazano na Facebooku.

“Życie ptaka zostało uratowane przez pracowników zakładu”

— Papuga ma stale otwartą klatkę — zapewnił rzecznik Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi Miłosz Wika w rozmowie z tvn24.pl.

— Zwierzę sobie lata i rozmawia z pracownikami. Dodał, że ptak jest również wyprowadzany na spacery.

Jak przekazał rzecznik, ptak ma już opiekuna, którego lubi i słucha.

— Pracownicy oczyszczalni mieli wcześniej kanarka, ale niestety odszedł. Tak powstał pomysł, żeby pojawił się inny ptak — poinformował Wika.

— Okazało się, że w jednym ze sklepów zoologicznych jest papuga, której od lat nikt nie chciał kupić. Jej życie zostało uratowane przez pracowników zakładu — podsumował.

Ptaki tego gatunku żyją nawet kilkadziesiąt lat.

 

Dodaj komentarz