fbpx

Szczęście przychodzi w życiu w ściśle określonym wieku. Właśnie go ustalono

Badanie zostało zlecone przez przez firmę Viking Cruises, w eksperymencie brało udział 2 tysiące osób. W wyniku przeprowadzonych konsultacji badacze doszli do wniosku, że osoby w wieku 20 i 30 lat cierpią z powodu odczuwania ciągłej presji. Gdy mamy 20 lat, jesteśmy zajęci poszukiwaniem pracy, oszczędzaniem pieniędzy, randkami i radzeniem sobie z pierwszymi rozstaniami. Gdy kończymy 30, musimy radzić sobie ze stresem w pracy spowodowanym chęcią osiągnięcia zawodowej kariery. Odczuwamy też finansową i emocjonalną presję związaną z założeniem rodziny.

Zaraz po ukończeniu 40 lat wcale nie jest łatwiej. Próba odnalezienia równowagi życiowej, starzejący się rodzice oraz konieczność planowania przyszłości – to sprawy, które nas zajmują w tym wieku. Ale gdy kończymy 44 lata, wszystko zaczyna się uspokajać. Wielu z nas wspięło się już po szczeblach kariery, nasze pensje rosną i prawdopodobnie mamy już własny dom i rodzinę.

Naukowcy postanowili też zbadać, co sprawia że ludzie są szczęśliwi. Najczęściej miały na to wpływ takie czynniki jak stabilność finansowa, zdrowie, posiadanie własnego domu, bycie w stabilnych, szczęśliwych związkach i czucie się dobrze we własnej skórze.

Źródło: good-news.center, inews.co.uk

Dodaj komentarz