fbpx

Pracownik sprzątający pokłady samolotów zostaje kapitanem po 24 latach pracy

Każdy z nas natknął się na inspirujące cytaty typu “pracuj ciężko w ciszy, niech twój sukces zrobi hałas”, ale ile razy tak naprawdę widzieliśmy na własne oczy, że to prawda? Mohammed Abubakar przywraca wiarę w wielkie marzenia, a jego historia z pewnością zmotywuje cię do wytrwałości w osiąganiu celów.

Ten Nigeryjczyk zaczął pracę jako sprzątacz samolotów linii lotniczej Azman Air około 24 lata temu, co samo w sobie jest interesującą historią. Po zakończeniu szkoły udał się do nigeryjskiego miasta Kaduna, żeby zapisać się na studia na tamtejszą politechnikę. Niestety (lub… “stety”), spóźnił się i nie został przyjęty.

Bycie bezrobotnym nie wchodziło w grę, dlatego Mohammed Abubakar podjął się pracy dorywczej jako sprzątacz statków powietrznych. Zarobki były marne i wielu uważało, że nie wytrzyma długo na tym stanowisku. Jednak Abubakar nie ustępował i wkrótce został zatrudniony jako pracownik personelu naziemnego, gdzie nauczył się bardzo dużo na temat przemysłu lotniczego.

Świetne wyniki zaowocowały kolejną szansą na awans – Abubakar otrzymał propozycję bardzo dobrze płatnej pracy jako członek personelu pokładowego. Później otrzymał posadę jako steward w Aero Contractors. Kiedy firma zaczęła działać jako regularne linie lotnicze, jego cenne uwagi okazały się niezwykle pomocne. Ku swojemu zdziwieniu, Abubakar otrzymał w zamian bardzo wysoką pensję od zastępcy dyrektora zarządzającego, który był zadowolony z tej współpracy.

Nie wydał jednak od razu otrzymanych pieniędzy. Porozmawiał najpierw z dyrektorem zarządzającym, skorzystał z jego rady, i zdecydował się spełnić swoje marzenie zostania pilotem. Co ostatecznie mu się udało!

Gratulujemy!!

 

Źródło: truththeory.com

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga

Dodaj komentarz