fbpx

Licealiści chcieli zebrać 5 tys. złotych, zgromadzili ponad 65

Młodzież z II LO w Szczecinie dała wyraz wielkoduszności i determinacji, której możemy tylko pozazdrościć. Założona zbiórka, której celem było zebranie 5 tys. złotych na terapię dla rówieśników, szybko zdobyła serca internautów, przynosząc efekt kilkunastokrotnie przewyższający oczekiwania.

Zbiórka, która przeszła najśmielsze oczekiwania

Chociaż początkowe założenia były skromne, uczniowie II LO w Szczecinie zebrali już ponad 65 tys. złotych. Ten niesamowity sukces mógłby nie zaistnieć, gdyby nie wsparcie ze strony profilu Make Life Harder (MLH), który podzielił się informacją o zbiórce z szerokim gronem swoich obserwatorów.

Niewątpliwie taka dynamika zbiórki przyniosła uczniom mnóstwo radości i niedowierzania, ale również dużą odpowiedzialność. Zapytani o to, dlaczego postanowili wesprzeć akurat tę inicjatywę, uczniowie mówili o widocznej stygmatyzacji problemów zdrowia psychicznego, zwłaszcza wśród młodzieży. Zaznaczają, że w ich otoczeniu trudno nie zetknąć się z tym problemem, co dodatkowo motywuje ich do działania.

Wsparcie ze strony placówki i przyszłe plany

Uczniowie od początku byli w ścisłym kontakcie z pracownikami Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej Szpitala Zdroje w Szczecinie, którzy również przyjęli wieść o sukcesie zbiórki z wielkim entuzjazmem. Młodzi ludzie nie zamierzają jednak na tym poprzestać. Z zapałem, który pokazali, planują dalej rozwijać swój projekt aż do połowy kwietnia.

Taka inicjatywa pokazuje, jak wielka moc drzemie w młodych ludziach i jak ważne jest, aby je wspierać w ich działaniach. Młodzież z II LO w Szczecinie udowadnia, że mając odpowiednią motywację i wsparcie, można osiągnąć niesamowite rzeczy i czynić realną różnicę w świecie.

Dodaj komentarz