fbpx

Sytuacja Polski w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024

Po sensacyjnej porażce Polaków w meczu z Albanią sytuacja w grupie eliminacyjnej naszej drużyny narodowej stała się bardzo trudna. Zajmujemy przedostatnie miejsce, gorsi od nas są tylko reprezentanci Wysp Owczych. Czy jest jeszcze szansa na awans do turnieju rozgrywanego w Niemczech w 2024 roku?

Aktualna sytuacja w grupie E

W losowaniu grup, które odbyło się w październiku 2022 roku Polska trafiła do grupy E razem z zespołami narodowymi:

  • Albanii
  • Mołdawii
  • Czech
  • Wysp Owczych.

Po losowaniu wydawało się, że będzie to stosunkowo łatwa grupa, z której Polacy bez problemu awansują. Po rozegraniu pięciu z zaplanowanych ośmiu spotkań w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024 roku Polska zajmuje 4., przedostatnie miejsce w grupie. Na koncie mamy 6 punktów po zwycięstwach z Wyspami Owczymi i Albanią (na stadionie Narodowym) oraz przegranych spotkaniach z Mołdawią, Czechami i Albanią (na wyjeździe). Za nami znajdują się tylko Wyspy Owcze z 1 punktem, natomiast pozostałe trzy drużyny mają po 8 (Czechy i Mołdawia) i 10 punktów (Albania). Sytuacja Polski jest bardzo trudna, ponieważ tylko zespoły zajmujące dwa pierwsze miejsca awansują na turniej rozgrywany w przyszłym roku w Niemczech.

Przewidywania dotyczące szans Polski na awans

Statystycznie Polska wciąż ma szanse wyjść z grupy na jednym z dwóch pierwszych miejsc. Jednak nie zależy to już tylko od naszej gry. poza tym, że musimy wygrać wszystkie trzy pozostałe do rozegrania mecze (z Wyspami Owczymi na wyjeździe i z Mołdawią i Czechami u siebie), trzeba jeszcze liczyć na wygraną Albanii z Czechami. Jednak nawet jeśli nie uda nam się wyjść z grupy, nadal mamy szansę zagrać na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, a to ze względu na wysoką pozycję Polski w Lidze Narodów. Dzięki temu możemy jeszcze rozegrać baraże w marcu 2024 roku, jednak jest to dużo bardziej skomplikowany proces niż wyjście z grupy. Dlatego też trzymajmy kciuki, aby Polacy pod wodzą nowego trenera jednak wspięli się wyżej w grupie E.

Przed rozpoczęciem eliminacji prawdopodobnie niewielu bukmacherów i graczy obstawiałoby, że Polska znajdzie się w takiej sytuacji, w jakiej aktualnie się znajduje. Jednak dzięki temu obstawianie wyników jest o wiele ciekawsze, a bukmacherzy promocje na start dla nowych użytkowników oferują przy okazji każdego kolejnego meczu. Jak oceniają eksperci Promo-codes, serwisu oferującego kupony promocyjne między innymi do zakładów bukmacherskich, około 25% nowych graczy obstawia swój pierwszy wynik przy okazji meczu reprezentacji Polski w piłce nożnej. Wielu nowych, jak i doświadczonych graczy, korzysta przy okazji obstawiania zakładów z kuponów rabatowych, na przykład z LVBet kod promocyjny. Dzięki tego typu kuponom gracze mają szansę zmniejszyć swoje ewentualne straty przy błędnym obstawieniu wyniku. Tego typu promocje oferuje większość polskich bukmacherów, możesz wykorzystać również w Betfan kod promocyjny gwarantujący zakład bez ryzyka.

Dodaj komentarz