fbpx

Niezwykłe miasto zbudowane z kontenerów

1

W Docklands, portowej części Londynu, nad Tamizą, od prawie piętnastu lat, góruje przestrzeń miejska, zwana Container City. To niesamowite miejsce to gratka dla miłośników alternatywnego budownictwa, recyklingu, ekologii i ładnego designu. Urocza lokalizacja, która początkowo miała służyć tylko jako przestrzeń biurowa, z czasem stała się również miejscem, w którym fajnie jest mieszkać.

Fascynującym faktem jest sposób, w jaki powstały te niecodzienne zabudowania. W kilka miesięcy, z kontenerów, służących niegdyś do transportu, powstały oryginalne i tanie przestrzenie mieszkalne i biurowe. Ciekawą cechą tych budowli jest również ich modułowość. Jak klocki można je dowolnie kombinować i układać.

2

Pierwsza część projektu powstawała zaledwie pięć miesięcy, ukończona została w 2001 roku. Pierwotnie budowla składała się z trzech pięter z 12 pokojami do pracy. W niedługim czasie zainteresowanie lokalizacją wzrosło tak bardzo, że w budynku dostawiono czwarte piętro, w którym stworzono trzy urocze apartamenty.

3

Tak samo szybko, jak rozeszły się wolne mieszkania, rozpoczęto pracę nad poszerzeniem Container City. Drugi budynek jest niemal odbiciem pierwszego. Obie części Kontenerowego Miasta połączył most, który scalił całą inwestycję w jeden magiczny zakątek portowego Londynu.

4

Choć nie jest to rozwiązanie, które wytrzymałoby sto lat, to jest świetną alternatywą dla tych, którzy potrzebują niezbyt drogiego, tymczasowego lokum. Poza tym, wygląda zjawiskowo.

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

 

Źródło: shippingcontainerhomesaustralia.com.au

Dodaj komentarz