fbpx

A gdyby tak przenieść się z biurem do lasu?

Startupy stają się coraz bardziej popularne. Pojawia się w tej przestrzeni się coraz więcej ciekawych pomysłów, które można wesprzeć.

Na interesującą ideę wpadli przedsiębiorcy z Niemiec. Startup Outside Society stworzył przenośne biura. Są to rozkładane pomieszczenia, które po złożeniu przypominają kontener. Można go przewieźć samochodem z odpowiednią przyczep. W związku z tym biuro takie można postawić wszędzie – na plaży, w górach na łące czy w lesie. Ściany są wykonane ze szkła, więc pracując, możemy delektować się pięknem przyrody, co jest głównym celem projektu. Choć mobilne biuro jest niewielkich rozmiarów, może pomieścić kilkuosobowy zespół.

Przenośne budynki można wynająć na różnego typu konferencje, eventy czy wykłady. Biuro wyposażone jest w niezbędne elementy, takie jak meble, czy ekspres do kawy. Panele słoneczne na dachy gwarantują dostęp energii. W środku znajduje się także mobilny internet.

Pomysł jest naprawdę godny podziwu i już zdobył popularność. Jednak za przyjemności się płaci, a w tym wypadku nie są to małe pieniądze. Za dzienny wynajem mobilnego biura musimy zapłacić aż 5 tysięcy euro, a wynajem na 4-godzinną sesję poranną lub popołudniową to koszt rzędu 2,7 tysiąca euro. Przyjemność jak widać, do tanich nie należy, ale kto wie,  jak otoczenie natury wpłynie na pracowników i jakie zrodzą się dzięki temu pomysły. Być może warto spróbować? Sukces nie zna przecież żadnych granic.

Dodaj komentarz