fbpx

Dzięki tej „magicznej kabinie” można obejrzeć zorzę polarną bez wychodzenia z łóżka

Słodkie wylegiwanie się w łóżku u boku ukochanej osoby pod niebem pełnym gwiazd? Teraz jest to możliwe.

Młoda para z Reykjaviku wpadła na pomysł stworzenia niezwykle romantycznego miejsca, z którego można podziwiać zorzę polarną, leżąc w wygodnym łóżku. Po wielu projektach, długim planowaniu udało im się stworzyć Panorama Glass Lodge. Ten raj na Ziemii, działa od grudnia 2017 roku i obecnie składa się już z kilku domków. Każdy z nim ma szklane ściany i dach. W środku znajduje się duże, wygodne, miękkie łoże, z którego możemy podziwiać piękno natury. Każdy domek ma ogrzewanie podłogowe.

Na zewnątrz domu znajduje się wanna. Woda ma tam 40 stopni Celsjusza, więc na pewno nie zmarzniemy.

W mieszkanku jest wydzielona część kuchenna, gdzie można przygotować posiłek. Wyposażona jest ona w dwa piece, lodówkę z zamrażarką, toster oraz ekspres do kawy. Znajdziemy też makaron, ryż, zupki instant, kawę, herbatę czy przyprawy.

Rezerwacji można dokonywać co najmniej na dwie doby. Wydatek jest dość spory, bo doba kosztuje 499 euro, ale widoki są warte nawet większej ceny. Ochotników nie brakuje, więc jeśli się zdecydujemy na taki wypad, musimy się liczyć z długim czasem oczekiwania (nawet ponad pół roku).  W wyjątkowych sytuacjach można zarezerwować nocleg na jedną noc, jednak wtedy musimy się liczyć z większym kosztem.

Domki są oddalone od siebie w sporej odległości, aby zapewnić nam komfort i poufność. Nie ma też atmosfery kompleksów wakacyjnych czy ośrodków wczasowych. W oknach dodatkowo zamontowane są rolety, które w razie potrzeby zapewnią nam większą prywatność.

Początkowo obiekty znajdywały się tylko w Reykjaviku, ale popularność sprawiła, że powstały inne loże w innych częściach Islandii.

Kompleks nie jest miejscem hotelowym, więc nie posiada recepcji, ani personelu obsługującego. Jedynie obsługa sprzątająca dostępna jest w godzinach 11-15.

Kiedy można zobaczyć zorzę polarną?

Zorza polarna jest widoczna tylko w okresie zimowym, gdy na zewnątrz jest ciemno (około sierpnia do końca września). Możemy ją zauważyć na bezchmurnym niebie, między wieczorem a świtem. Aby lepiej się przygotować do zaobserwowania tego zjawiska, dobrze sprawdzać prognozę zorzy polarnej, którą przyszykowują właściciele obiektu.

Jeśli rezerwację masz w okresie letnim, przy ładnej pogodzie możesz obserwować niesamowite północne zachody słońca.

Aby dostać się do loży, należy wynająć samochód, gdyż nie ma innego środka transportu na miejsce.

Początkowo miejsce było wynajmowane nowożeńcom lub na romantyczne wypady we dwoje. Popularność sprawiła, że domki wynajmowane są wszystkim osobom z całego świata.

Jeśli marzy Wam się naprawdę romantyczne miejsce i niezapomniane chwile, warto wziąć pod uwagę Panorama Glass Lodge.

Dodaj komentarz