fbpx

Niagara podświetlona na biało-czerwono, z okazji 40 rocznicy powstania Solidarności

Słynny wodospad rozświetlił się w naszych narodowych barwach, z okazji okazji 40. rocznicy powstania NSZZ Solidarność.

Wodospad na pograniczu amerykańsko- kanadyjskim przybrał polskie barwy narodowe od godz. 22 do 22.15 czasu miejscowego. Za inicjatywą sobotniego podświetlenienia Niagary stał Konsulat Generalny RP w Toronto.

Efekt jest przepiękny. Przyjechaliśmy z Chicago. Było warto – powiedział dziennikarzowi RMF FM, Tomasz Towbin, który z grupą znajomych przyjechał zobaczyć najsłynniejszy wodospad w tych wyjątkowym podświetleniu.

Z kolei w poniedziałek, na jednym z wyświetlaczy na nowojorskim Times Square pojawić się ma okolicznościowa animacja przypominająca o 40. rocznicy powstania „Solidarności”. Reklamę wykupiła Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, czyli największa polonijna instytucja finansowa.

Ostatni raz Niagara podświetlana była tego rodzaju specjalną iluminacją 15 sierpnia – pomarańczowy, biały i zielony nawiązywały wtedy do 74. rocznicy niepodległości Indii.

Na stronie internetowej www.niagarafallsusa.com można składać petycje o specjalne iluminacje. Wodospad od 16 do 31 sierpnia podświetlany jest stale od godziny 19.30 do 2 w nocy.

Dodaj komentarz