fbpx

Piłkarze wyszli na boisko z psami ze schroniska

Piłkarze z klubu Zenitu Sankt Petersburg wyszli na boisko, trzymając na rękach psy ze schroniska. Wydarzenie to odbyło się w ramach promocji akcji adopcyjnej „Psom lepiej w domu”.

Były malutkie i te nieco większe. Część dumnie pozowała na rękach sportowców, inne wtulały się w ich klubowe koszulki. Dla czekających na adopcję psów był to bez wątpienia wielki dzień. Być może przełomowy dla wszystkich schronisk.

Piłkarze Zenitu postanowili wesprzeć akcję „Psom lepiej w domu” podczas meczu Zenit Sankt Petersburg — FK Rostów, którą klub realizuje w porozumieniu z Rosyjską Fundacją Kynologiczną oraz lokalnymi schroniskami. Ma to zwrócić uwagę na problem bezdomnych psów, które mogą nie przetrwać nadchodzącej mroźnej zimy.

Na opublikowanym przez klub nagraniu widać, jak za kulisami, jeszcze przed pojawieniem się na stadionie i falą gromkich oklasków, na psiaki spadła cała lawina pieszczot. Piłkarze głaskali je, tulili i nie kryli radości z eskorty w takiej postaci.

„Celem projektu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na odpowiedzialność i opiekę wymaganą podczas posiadania zwierzaka oraz pomoc w zbieraniu funduszy na lokalne schroniska dla psów” — czytamy na oficjalnej stronie klubu.

One thought on “Piłkarze wyszli na boisko z psami ze schroniska

Dodaj komentarz