fbpx

Kenijski artysta, inspirując się przyrodą, tworzy małe dzieła sztuki

 

Urodzony w pięknej Kenii, a obecnie mieszkający w malowniczej Nowej Zelandii Gordon Pembridge miał szczęście obcować z naturą przez całe swoje życie. Jako malarz i rzeźbiarz Pembridge inspiruje się tym co go otacza. Inspiracje te osiągnęły punkt kulminacyjny w dziełach, które łączą w sobie elementy historii przyrody i portrety lokalnej fauny i flory. Najbardziej znanym przykładem tego typu prac artysty jest uderzająco piękna seria ręcznie malowanych i żłobionych drewnianych naczyń.

Każde dzieło sztuki, które tworzy Pembridge, powstaje dzięki technice rzeźbiarskiej, która wykorzystuje tokarkę do kształtowania drewna. W momencie, w którym Pembridge osiąga wymarzony kształt, przystępuje do ręcznego tłoczenia naczyń wzorami przypominającymi liście paproci, a następnie maluje je i dekoruje różnymi motywami zainspirowanymi naturą i krajobrazem Nowej Zelandii oraz Kenii. Ich barwy, skomplikowane nacięcia i inne szczegóły powodują, że ciężko uwierzyć, że wykonane są w stu procentach z drewna.

Rzeźbienie z drewna i malarstwo nie są jedynymi dziedzinami sztuki, które zagłębia Pembridge. Interesuje się także fotografią, grafiką, ilustracją i grawerowaniem. Chociaż środki przekazu się różnią, niezaprzeczalne pozostaje zamiłowanie artysty do natury, co wyraźnie odbija się we wszystkich jego pracach. Całą kolekcję, inspirowaną florą i fauną, można obejrzeć na stronie Pembridge’a.

 

 

Źródło: mymodernmet.com

Tłumaczenie: Beata Miernik

Dodaj komentarz