fbpx

Inteligentne słuchawki, które rozwiązują problem bariery językowej

 

To małe urządzenie jest zaprojektowane tak, aby tłumaczyć mowę z innych języków, dzięki czemu użytkownik może natychmiast zrozumieć, co mówi do niego rozmówca. Tym samym problem bariery językowej znika.

 Rozwiązanie to może być przydatne w zapobieganiu kłopotliwym wymianom zagranicznym albo w sytuacjach, w których nie jesteśmy aż tak zdolni językowo jak nam się wydawało.  

 Pilot – bo taką nazwę nosi to urządzenie – jest ustawiony na możliwość tłumaczenia pomiędzy językiem angielskim, hiszpańskim, włoskim i francuskim. Składa się on z pary słuchawek noszonych przez dwie osoby, które nie mówią tym samym językiem i jest wymyślony tak, aby mógł być sterowany przez zaprojektowaną do niego aplikację na smartfona.

Kiedy urządzenie działa, to rzeczywiście brzmi trochę jak Uniwersalny Tłumacz noszony przez bohaterów filmu Star Trek, żeby mogli zrozumieć mowę kosmitów.

Technologia tego dousznego wynalazku została stworzona przez firmę Waverly Labs i zgodnie z ich twierdzeniem ‘to małe elektroniczne urządzenie wykorzystuje technologię translacji, aby umożliwić dwojgu ludziom rozmowę w różnych językach tak, aby nadal mogli wyraźnie rozumieć siebie nawzajem.’

Po wypuszczeniu na rynek pierwszych wersji tego urządzenia przedsiębiorstwo ma nadzieję poszerzyć możliwość tłumaczenia o dodatkowe języki w tym afrykański, język Azji Wschodniej, semicki, arabski, hindi i słowiański.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Waverly Labs lub zamów w przedsprzedaży zestaw dwóch słuchawek.

Obecnie Skype oferuje usługę pisania wiadomości z tłumaczem w ponad 50 językach, jednak urządzenie Pilot może okazać się przydatne kiedy jesteś gdzieś za granicą i jesteś zmuszony rozmawiać z obcokrajowcami nie znając dobrze ich języka

 

Źródło: metro.co.uk, tłumaczenie: Elżbieta Morawska

Dodaj komentarz