fbpx

Zarabiają na życie jeżdżąc po całym świecie, robiąc piękne zdjęcia

26-letni Brytyjczyk Jack Morris i jego 24-letnia przyjaciółka z Australii, Lauren Bullen, spotkali się w marcu 2016 roku na Fidżi. Od tamtej pory zakochana para blogerów i turystów odwiedziła już 45 krajów.

Ich konto wyróżniają uderzająco piękne i wyraziste zdjęcia, po obejrzeniu których aż chce się ruszyć cztery litery z kanapy czy krzesła i wybrać się w podróż bez celu.

Przy okazji, za te piękne kadry i fascynujące krajobrazy para otrzymuje konkretne honoraria.

Jack, który urodził się i wychował w brytyjskim mieście Manchester, postanowił podzielić się z fanami przydatnymi wskazówkami w jaki sposób fotografować i jak zamienić pasję do podróży w karierę.

Wolimy robić zdjęcia o konkretnej porze dnia – godzinę po wschodzie słońca. Te miejsca, w których zwykle roi się od ludzi, są w tym czasie praktycznie opuszczone.

Edytuję zdjęcia za pomocą Lightrooma, dlatego wszystkie są w tym samym stylu.

Nie używam żadnych aplikacji mobilnych ani filtrów. Redaguję wszystko w Lightroomie na moim MacBooku. Jeśli widzę, że obraz jest zbyt ciemny albo coś jest nie tak z kontrastem, trochę poprawiam zdjęcie w edytorze Instagrama przed publikacją.

Zanim stał się guru podróżowania i Instagrama, Jack zarabiał na życie czyszczeniem dywanów. Pewnego ranka obudził się i zdał sobie sprawę, że chce zmienić swoje życie. Kupił bilet w jedną stronę do Bangkoku i nigdy nie oglądał się za siebie.

Przez dwa lata podróżowania Jack ledwo wiązał koniec z końcem. Potem wziął w ręce aparat i stworzył swój własny blog.

Lauren urodziła się i wychowała w australijskim mieście Lennox Head. Jest samoukiem fotografem, też prowadzi własny blog o podróżach.

Teraz ci młodzi ludzie zarabiają na życie, jeżdżąc po całym świecie, robią piękne zdjęcia i współpracują z firmami, które w zamian za promocję płacą za ich podróże.

Staramy się równoważyć nasze życie – nasz dom, pracę i podróże-wakacje. Staramy się odwiedzić co najmniej jeden kraj raz w miesiącu w charakterze zwykłych turystów.

Para doskonale opanowała sztukę prowadzenia blogów o podróży. Łącznie mają trzy miliony obserwujących i zarabiają tysiące dolarów na sponsorowanych publikacjach.

Jack twierdzi, że zgadzają się na reklamowanie tylko tych produktów czy marek, które naprawdę lubią.

Próbowało ze mną negocjować wiele marek długo wcześniej, zanim zacząłem akceptować oferty o postach sponsorowanych. Nie chodziło tylko o pieniądze. Jeśli biorę się za jakiś projekt, to zawsze ma mi to sprawiać przyjemność. Teraz możemy reklamować tylko marki i produkty, którym naprawdę ufamy.

Lauren także odmawia markom odzieżowym, jeśli jej się nie podobają lub nie pasują do jej autentycznego stylu.

Źródło: instagram.com

Dodaj komentarz